POHÁDKOVÁ ZEMĚ V ŽIROVNICI

Vloženo: 29.05.2013 20:52:14

Musím se s vámi s radostí podělit o to, jaké skřítky, víly, vodníky, a pohádkové bytosti známé strašidloložky Vítězslavy Klimtové jsem v Pohádkové zemi a v pohádkovém domě a tajemné zahradě viděla. Zároveň Vás chci tímto nalákat a pozvat v červnu a červenci 2013 na Zámek Žirovnice, kde budou Expozici gotických fresek z 15. století doplňovat naprosto jiné pohádkové bytosti, než které můžete vidět zde ve fotogalerii.

Na Vaši návštěvu se mimo jiné těší Macarát punkevní, Skřítci žabincoví, Drnovec, Holubinka, Bukvínek, Vampířice, Elfové, Víly, Jabloňová penenka, Poměnková víla, Klekánice bradavičnatá, Vrbinka, a dalších 50 něžných, ale i hrozivých a strach vzbuzujích drobných skřítků, vyskytujících se výhradně v blízkosti malých dětí a v rodinách s bujně rostlou fantazií.

Třeba takový Postelníček snový přes den spí v tmavých koutech, kam nedosáhne koště ani vysavač, nebo v zásuvkách starých prádelníků pod starými dopisy. V domácnosti, kde sídlí, přináší dětem krásné sny a docela malé děti ho mohou i spatřit. Když děti dospějí, zahrabe se na dno nikdy nevyklizených skříní, kde přespí, dokud se v domácnosti neobjeví další generace malých dětí. Je pro něj velice nebezpečná přílišná hygiena a rovněž nesnáší ovzduší nenávisti a zášti. Takovu domácnost opouští a jeho další osud bývá tradický, neboť není přizpůsobený životu mimo dům. Stává se obětí koček nebo dravých ptáků. Jeho populace je také velmi ohrožena rozšířením počítačů. Nepřežije v domě, kde si děti stále hrají s počítačem a přestávají věřit v jeho existenci. Z dospělých osob ho může spatřit pouze nejstarší obyvatel domu, pokud je mu přes osmdesát a je schopen věřit na skřítky. Postelníček patří k nejmenším skřítkům a jeho výška dosahuje 15 cm. Je stále vzácnější a velmi, velmi ohrožený !!!

Turistické informační centrum nadšeným snílkům ke čtení nabízí kníhy Vítězslavy Klimtové jako jsou například Lexikon lesních zahradních skřítků a strašidel, Lexikon ohrožených druhů strašidel, Lexikon strašidel, skřítků a víl, Lexikon houbových skřítků, Putování pohádkovou zemí, Léčivé byliny, Další příhody rodiny statečného skřítka Drnovce a pro umělecky založené snílky nabízíme Omalovánky v malém i velkém formátu.

červen út - ne 9:00 - 17:00
červenec po - ne 9:00 - 18:00

obrázek

Více informací:http://www.zirovnice.cz/pozvanka-na-vystavu-pohadkova-zeme-ceska/d-93379/p1=22614Zpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.