Pouť přijede na konci prázdnin do Brtnice

Vloženo: 31.08.2018 10:04:45

Konec srpna a začátek září bude patřit tradiční brtnické pouti. Ta začíná v pátek večer 31. srpna country zábavou ve stodole Rodného domu Josefa Hoffmanna se skupinami Brexpres a Dostavník. Na své si přijdou i milovníci rockové hudby, v klášterní zahradě zahraje skupina Preston.

V sobotu 1. září se můžete těšit na 7. ročník místního hudebního festivalu s doprovodným programem, zvaného Brtfest, v němž vystoupí pět kapel z Brtnice a okolí a mažoretky Pomněnky.  Ve 14.00 zazní první tóny od kapely Pefr Jam a následně po nich se představí KMČ. O jazzové zpestření se postará kapela The Shots a na závěr vystoupí skupiny Nouzové volání a LeGranda. Jako každý rok i letos nebude chybět tradiční průvod od farního kostela k morovému kříži a ve 21.00 zazní zpěv ponocného z věže kostela. V sobotu se můžete těšit také na taneční zábavu, tentokrát s oblíbenou rockovou skupinou Kalybr.

Během víkendu, kdy je brtnická pouť v plném proudu, se můžete svézt na kolotočích, které zaplní celé brtnické náměstí, koupit si cukrovinky nebo jiné zboží ve stáncích. V neděli  v 9.45 vyjde opět církevní průvod z farního kostela k soše sv. Rocha, patrona proti moru, na most na náměstí. Po krátké modlitbě odchází průvod na mši svatou, která začne v 10.30 v zámeckém kostele. Pouťové odpoledne zakončí v klášterní zahradě dechové kapely Šohajka z Dolních Bojanovic a brtnická Vysočanka.

Během pouti můžete navštívit i místní památky a muzea, výstavy vedut, plastik a fotografií nebo chovatelský areál s oblastní výstavou drobného zvířectva.

obrázek

Více informací:www.brtnice.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.