Pozvánka na soutěžní výstavu plastikových modelů "O Štít města Jihlavy"

Vloženo: 19.03.2012 00:00:00

Jako pořadatelé si Vás dovolujeme pozvat na tradiční soutěžní výstavu plastikových modelů "O Štít města Jihlavy", 37.ročník a 3.ročník Kit Show, která se bude konat v sobotu 24.3.2012 v refektářích Hotelu Gustav Mahler, Křížová 4, Jihlava.
Soutěžní výstava je veřejnou soutěží plastikových modelářů, kteří zde budou prezentovat své modely letadel, bojové techniky, lodí, dále pak výjevy z dějů zvané dioramata, figurky, atd. Vše dopodrobna a zcela věrně zhotoveno dle skutečnosti. Celkem se bude soutěžit ve 29 kategoriích seniorů a dětí, dále se vyhlašuje 14 specielních ocenění, hlasováním příchozích návštěvníků budou oceněni modeláři Cenou diváků. Dále budou přítomni prodejci modelů a modelářského zboží a burza téhož.
V loňském roce se soutěžní výstava poprvé přesunula do Hotelu Gustav Mahler v Jihlavě a změna se setkala se s velkým povděkem modelářů z celé republiky a návštěvníků v Jihlavy a okolí. Potvrdilo se to zvýšeným množstvím modelů a modelářů, kteří do Jihlavy zavítali.
Doprovodným programem bude několik besed a přednášek, kterými chceme vzdát hold lidem, kterým nebyl a není lhostejný osud vlasti a byli ochotni pro ni obětovat i život. Jsou to veteráni – letci RAF. První beseda bude od 11.00 s veteránem 311. perutě RAF a bojů od Tobruku, plk. Pavlem Vranským z Prahy, druhá od 12.00 beseda s veteránem RAF, držitelem Řádu Bílého lva, plk. Imrichem Gablechem z Havlíčkova Brodu, od 13.00 bude promítnut záznam rozhovoru s veteránem bojů na východní frontě, držitelem Řádu Bílého lva, plk. Janem Velíkem ze Svratky. Dále budou probíhat ukázky vojenské historické techniky – Jeep, americká ambulance WC-54, německé motocykly.
Upozorňujeme, že výše uvedený program se může měnit s ohledem na zdravotní stav veteránů a technický stav domluvených historických vozidel.
Všichni soutěžící modeláři mají zajištěnu 10% slevu na nákup u všech přítomných prodejců modelů a modelářského zboží. Pokud se někdo bude chtít zúčastnit, pak se může zaregistrovat po internetu (www.kpmjihlava.estranky.cz) nebo na místě od 8 do 10 hodin. Pro veřejnost bude otevřeno mezi 10 a 16 hodinou.
Vstupné pro veřejnost je 40 Kč, pro návštěvníky do 15 let 20 Kč, pro děti do 6 let zdarma.
Soutěžní výstavu podpořily – Hotel Gustav Mahler, Jihlavan Airplanes, Pivovar Ježek.
Soutěžní výstava proběhne pod morální záštitou primátora města Jihlavy Ing. Jaroslava Vymazala.
Kontakt na ředitele soutěže - Mgr. Petr Šourek, 731 608 001, e-mail: aero.dora@seznam.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.