PROŽIJTE NOC V RÁJI: S VŮNÍ SENA A MAGICKÝCH BYLINEK

Vloženo: 08.06.2015 12:51:47

Bystřice nad Pernštejnem – Legendy praví, že je to noc jako stvořená pro dávnou magii. Jen co slunce večer 20. června sklouzne za roubené štíty horáckých dřevěnic, promění se nově otevřené centrum Eden v ráj plný nadpřirozených zážitků. Z opojného snu noci svatojánské vás probudí až nezaměnitelná vůně sena a bohaté snídaně – v Eden můžete zůstat po celou noc.

V duchu svatojánských tradic se ponese celý víkend, pro návštěvníky je kromě stálých atrakcí přichystaný bohatý program spojený s oslavou slunovratu. Vše se ponese ve znamení ohně - odvěkého symbolu slunce a znovuzrození.

Pohádkový program pro malé skřítky a světlušky

Vyčarujte si kouzelný večer ve dvou a zároveň dopřejte špetku magie i svým dětem - zajistíme pro ně spaní s hlídáním doplněné o spoustu nevšedních zážitků. Přes den mohou v Edenu potkat své oblíbené pohádkové postavy, zahrát si šifrovací hru, večer je čeká tajemná procházka v lampiónovém průvodu a čtení pohádek před spaním. Rodiče si tak mohou oddechnout od malých neposedů a vychutnat si tu nejmagičtější noc v roce.

Noc s nádechem shakespearovské romantiky i keltských rituálů

Ke slunovratu dnes již neodmyslitelně patří hra Williama Shakespeara Sen noci svatojánské, která vypráví úsměvný příběh o lásce, vášni i žárlivosti. Zhlédnutí divadelní i filmové verze této nesmrtelné komedie vám zpříjemní doušek osvěžujícího svatojánského piva z místního pivovaru nebo některého z dalších speciálních nápojů. Možná pak naberete odvahu a za doprovodu živelných keltských melodií se odhodláte přeskočit svatojánskou vatru nebo se projdete po žhavých uhlících. Již pohané věřili v očistnou moc ohně, a přesně takový charakter mají rituály, které se s oslavou slunovratu pojí. Kdo si však plameny drží raději dál od těla, ten se může alespoň podívat na vzrušující ohňovou show.

Upleťte si lásku z kvítků sedmikrásek

Říká se, že byliny nasbírané o svatojánské noci mají nejsilnější moc. O svátku slunovratu dříve děvčata také vila věnce z kvítků a bylinek a pouštěla je po řece v naději, že tak přivolají pravou lásku a štěstí. Přesvědčte se sami - vydejte se na noční sběr kouzelných bylinek, které vám možná zajistí nejeden voňavý polibek. A protože láska prochází žaludkem, připravíme pro naše hosty menu hodné samotného krále víl. Nejdelší den roku pak zakončíte spokojeným spánkem na seně. Tak neváhejte a přijeďte s námi oslavit nejmagičtější noc v roce.

obrázek

Více informací:http://www.centrumeden.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.