První etapa výstavby areálu k MS v biatlonu 2013

Vloženo: 12.11.2011 00:00:00

Nezávisle na přípravách lednového světového poháru v biatlonu a únorového v běhu na lyžích, běží v novoměstském areálu úvodní část výstavby směřující k mistrovství světa v biatlonu v roce 2013.


Nové tratě a osvětlení
První etapa je plně v provozu a obsahuje stavby, které budou, mimo biatlonové soutěže, sloužit především návštěvníkům areálu a veřejnosti. Jedná se o nové lyžařské tratě s osvětlením v délce dvou kilometrů, jež budou pomocí tunelů napojeny na stávající okruhy. Nové parkoviště či zvětšení kapacity rezervoáru vody, posílení vodovodu a elektřiny pro výrobu umělého sněhu, jistě při nízké sněhové pokrývce, ocení běžci nejen z Vysočiny, ale i jiných regionů. Předpokládaný konec první etapy a dohotovení těchto objektů se předpokládá v listopadu 2011, tak aby se lyžaři mohli projet na tratích již v nadcházející sezóně.


Servisní zázemí, kanceláře a tribuny
Další fáze výstavby je v přípravě a předpokládá se její zahájení v brzkém podzimním období. Během této fáze budou organizátoři soutěží pracovat na vybudování nové kancelářské budovy, rozšíření přístupů a tribun pro diváky i televizní společnosti. Velkou pozornost si zaslouží výstavba týmového zázemí areálu, které bude rovněž sloužit každodenně sportovní veřejnosti.
Všechny stavby se koordinují společně s plným během a provozem areálu. Ten bude právě na začátku ledna 2012 hostit světový pohár v biatlonu a v únoru 2012 světový pohár v běhu na lyžích.
Stavbě areálu je věnována samostatná kapitola v menu Stavba krok za krokem. Fotografie z výstavby můžete sledovat v Galerii na stránkách www.biathlonnmnm.cz. Plánky tratí si můžete prohlédnout na http://www.biathlonnmnm.cz.


Více informací:http://www.biathlonnmnm.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.