Rozšíření běžeckých tras na Novoměstsku

Vloženo: 09.12.2011 00:00:00

Předmětem projektu je rozšířit běžecké trasy na Novoměstsku a zkvalitnit infrastrukturu pro milovníky zimního běžeckého lyžování a v letní sezoně pro turisty a cykloturisty.
Nové tratě navazují na existující tratě a jsou propojeny se stávajícími tratěmi dvěma samostatnými tubosidery.
Nové Město na Moravě je velmi známé středisko zimních a letních sportů. Každoročně se zde pořádá Zlatá lyže a světový pohár v běžeckém lyžování a biatlonu , který přiláká desetitisíce turistů. V létě se zde koná světový pohár horských kol , jehož součástí je závod pro širokou veřejnost.
Lokalita tras se nachází v CHKO Žďárské vrchy. Turistické běžecké trasy v současnosti dosahují délky 100 km. Trasy jsou upravovány severovýchodně od Nového Města na Moravě a vedou přes území více než 20 obcí. Trasy jsou upravovány rolbou pro klasický i bruslařský styl běhu na lyžích. Na křižovatkách jednotlivých tras a na dalších významných místech jsou umístěny turistické rozcestníky s oranžovými směrovkami.
Nové trasy budou propagovány s informacemi pro lyžaře na stránkách www.skl.nmnm.cz, www.lyzovani.nmnm.cz a www.region-vysocina.cz.
Uměle zasněžované tratě se nachází jen v areálu Sportovního klubu Nové Město na Moravě. Realizací projektu se naplní strategie rozvoje cestovního ruchu v kraji Vysočina, Program rozvoje mikroregionu Novoměstsko a Program rozvoje kraje.
Na tomto projektu se podílel Regionální operační program Jihovýchod , EU, Kraj Vysočina, Město Nové Město na Moravě, Sportovní klub Nové Město na Moravě.


Více informací:http://www.lyzovani.nmnm.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.