S Regionem křížem krážem Vysočinou na kole

Vloženo: 01.07.2008 00:00:00

Máte rádi pohyb a jezdíte na kole? Chcete poznat krásy Vysočiny? Rádi fotíte a soutěžíte? Pak právě pro vás připravuje příspěvková organizace Vysočina Tourism a Český rozhlas Region vícedenní putování na kolech.
Ve dnech 3. – 10. července 2008 proběhne akce „S Regionem křížem krážem Vysočinou na kole“ , která účastníky provede Vysočinou a představí její krásy jak přírodní, tak i historické.
První „zahřívací“ etapa odstartuje z Masarykova náměstí v Jihlavě 3. července 2008 a povede přes Třešť a Roštejn do Telče. V rámci putování navštíví peloton dále například Pelhřimov, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Třebíč a řadu dalších zajímavých míst. Kromě Vysočiny cyklisté zavítají také do sousedního Jihočeského kraje do Jindřichova Hradce a v Jihomoravském kraji bude celá akce zakončena v Oslavanech na zámku. Jezdci mohou projet celou trasu nebo se mohou libovolně kdykoli a kdekoli připojit a odpojit.
V rámci tohoto putování připravují organizátoři i zpestření cesty návštěvou některých turistických atraktivit. Doprovodnými akcemi budou například besedy v Pelhřimově a Havlíčkově Brodě s Lucií Kovaříková (první Češka, která projela svět na kole) a Michalem Jonem. Dále to budou různé soutěže jak pro cyklisty, kteří se zúčastní jízdy, tak i pro posluchače Českého rozhlasu Region o zajímavé ceny. Kromě toho trasa vede mnoha místy, která jsou zapojena do soutěže „Cyklista Vysočiny 2008“ a tudíž soutěžící v této akci se tak mohou zúčastnit obou zároveň. Podrobné informace jsou průběžně doplňovány na turistickém portálu www.region-vysocina.cz/nakole.

Přijďte, jeďte s námi, bavte se, poznávejte a vyhrajte!


Více informací:http://www.region-vysocina.cz/nakoleZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.