SLAVNOSTI ŽIROVNICKÉHO JEDNOROŽCE 2014

Vloženo: 07.05.2014 20:53:58

Chtěli bychom Vás tímto pozvat na Slavnosti žirovnického jednorožce, které se v letošním roce konají 24. 5. 2014 a staly se tradiční záležitostí a vyhledávanou kulturní akcí nejenom místními obyvateli.

Program začíná téměř součastně v celém Zámeckém areálu od Špýcharu, přes Přírodní divadlo, obě zámecká nádvoří až na Parkán.

V Přírodním divadle mohou návštěvníci shlédnout šermířská vystoupení 4 šermířských skupin, která budou proložená tanečním a hudebním vystoupením skupin Perchty von Bladen z Malína a historickou hudbou Holba z Plzně. Nebudou chybět ani kejklířská vystoupení.

Dominantou programu bude od 15 hodin koncert skupiny BANJO BAND IVANA MLÁDKA. Jako závěrečná tečka slavnostního dne bude v přírodním divadle v cca 21 hodin nezapomenutelná ohňová show.

Na I. zámeckém nádvoří se představí Divadlo Andromeda z Prahy se třemi pohádkami nejen pro děti. Ve 14 hodin zahájí všechny šermířské skupiny souboj ku příležitosti příjezdu zámeckého pána. Následovat budou hudební a kejklířská vystoupení. Pestrý dobový jarmark se širokou nabídkou řemeslných výrobků a tradičního občerstvení bude po celém Zámeckém areálu. Na louce I. nádvoří budou mít návštěvníci možnost obdivovat rytířské ležení, zbraně a vyzkoušet si například střelbu z kuše.

Na II. nádvoří vystoupí quartet Saxmania ZUŠ Žirovnice, skupina dobového tance La Volta a gotická hudba Holba k dokrášlení atmosféry historického jarmarku. Ve sklepení na II. nádvoří proběhne pro otrlé návštěvníky Právo útrpné od SHŠ Rebel Pacov.

Na Parkánu se nám představí Sokolník pan Adámek se svými ptačími svěřenci a předvede Vám své umění.

Ve Špýcharu budou připraveny dětské dílny a Patchworkový klub Pelhřimov o. s. Vám nabídne možnost vyzkoušení si patchworkové výroby a zakoupení si patchworkových produktů a potřeb.

Mimo tento bohatý program si návštěvníci mohou prohlédnout krásy místního Zámku a zámeckého Pivovaru s průvodcem v 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 a 14.00 hodin.

Srdečně všechny zveme, přejeme si krásné počásí a těšíme se na Vaši návštěvu, protože bez Vás to není nikdy ono :-).

Za případnou další propagaci předem děkujeme a omlouváme se za nevyžádaný email.

obrázek

Více informací:http://www.zirovnice.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.