Slavnostní otevření Muzea nové generace

Vloženo: 23.09.2015 07:08:57V úterý 22.9. 2015 proběhlo v Muzeu nové generace na zámku ve Žďáře nad Sázavou VIP Slavnostní otevření. Této významné akce se zúčastnili autoři, architekti, stavaři, historici, dodavatelé, ilustrátoři i zástupci veřejných institucí. Přítomni byli zkrátka všichni, kteří se na tvorbě tohoto unikátního projektu podíleli.

Muzeum nové generace, jak název napovídá, spojuje nejmodernější audio a videotechniky s historií bývalého cisterciáckého kláštera a zámku ve Žďáru nad Sázavou. Muzeum Vám ukáže vám cestu, kterou areál bývalého cisterciáckého kláštera a nynějšího zámku prošel během uplynulých téměř osmi století.
Celý příběh se začal psát již v polovině 13. století, kdy mniši cisterciáci založili v hlubokých žďárských hvozdech zakladatelský klášter. Nový směr a dynamiku přineslo 18. století a působení opata Vejmluvy, který spolu se stavitelem Janem Blažejem Santini-Aichlem vdechl areálu nový život. Na jeho pokyn Santini vystavěl své vrcholné dílo, poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který je památkou UNESCO. Za josefinských reforem v roce 1784 byl klášter zrušen a postupně upravován na zámek. V 90. letech 20. století byl žďárský zámek navrácen rodině Kinských. Nyní cesta pokračuje vznikem nových expozic, které kombinují imersivní a zážitkové prvky s exponáty zapůjčenými z významných českých institucí.

obrázek

Více informací:http://www.zamekzdar.cz/muzeum-nove-generace/Zpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.