SPECIÁLNÍ MIKULÁŠSKÁ JÍZDA NA TRATI TELČ - KOSTELEC

Vloženo: 03.12.2013 07:36:33

V neděli 8. prosince 2013 se pojede z Telče do Kostelce a zpět netradiční jízda motorovým vlakem. Souprava ve složení M 831, Bix a M 820 bude vyjíždět v 9.30 hod. z telčského nádraží. Obousměrné jízdné pro dospělé osoby je stanoveno od 100,- Kč do 140,- Kč dle ujetých kilometrů. Jízdenka pro děti od 3 do 15 let je za poloviční cenu.

Přímo ve vagonu pojede s dětmi a jejich rodiči také Mikuláš, andělé a čerti, kteří se postarají o pořádný rej. A aby byla speciální jízda mašinkou ještě veselejší, mohou i děti přijít v masce andílka, nebo čerta. Vlak přijede do Třeště krátce po desáté hodině. Malí i velcí se mohou vydat dobovým vlakem do Kostelce a zpět, souprava bude odjíždět v 10.35 hodin. Cestující z Telče mohou vystoupit na třešťském nádraží a prohlédnout si přímo na místě expozici Svět modelů s plastikovými modely vojenské techniky. Mohou se také projít Nádražní ulicí až do Schumpeterova domu, kde bude otevřena výstava betlémů. Expozice v Schumpeterově domě je v letošní zimní sezóně dozdobená sněhuláky.

Vlak z Kostelce přijede do stanice Třešť – hlavní nádraží v 11.31 hodin. Od této doby se třešťské nádraží na hodinu promění v peklo. Čerti budou s dětmi soutěžit, bavit je a na závěr i ukážou, že umí plivat ohně. Není se ale třeba ničeho bát – mezi hodné děti z vlaku vystoupí Mikuláš a obdaruje nejmenší drobnou sladkostí. O půl jedné nastane čas, kdy Mikuláš, andělé a čerti opět nastoupí do vlaku, aby cestující doprovodili do konečné stanice Telč.

Návštěvníci akce mohou využít možnosti svézt se dobovou soupravou a pobavit se mikulášskou družinou. Občerstvení na akci je zajištěno. Drobné pohoštění je možné zakoupit přímo ve vlaku, nebo ve stánku TJ Sokol Třešť na vlakovém nádraží v Třešti. Program ve vlaku a nádraží zajišťují dačičtí ochotníci, členové DS Karla Čapka z Třeště a jejich přátelé.

obrázek

Více informací:http://www.pokoleji.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.