Také památky v Havlíčkově Brodě se v sobotu 9. září otevřou veřejnosti

Vloženo: 07.09.2017 07:26:22

Blížící se sobota 9. září bude v Havlíčkově Brodě patřit památkám. Radnice se tradičně připojuje k oslavám Dny evropského dědictví, v rámci kterých si zájemci mohou prohlédnout většinu památek ve městě zdarma.

Obyvatelé i návštěvníci města budou moci v tento den navštívit i běžně nepřístupné památky, jako např. Štáflovu baštu, kostel sv. Kateřiny nebo klášterní kostel sv. Rodiny. Nahlédnout bude možné i výjimečně zpřístupněného havlíčkobrodského podzemí.

„V kostele sv. Kateřiny vystoupí během dne několik hudebních uskupení. Příchozí se mohou těšit na oblíbený Vrabčí trh nebo koncert kapely Hadodoom,“ upřesnila Petra Schwarzová z městského informačního centra a doplnila, že od 16.30 zahraje na Havlíčkově náměstí dechová kapela Rebelka.

Program oslav projektu Dny evropského dědictví v Havlíčkově Brodě 9. září doplní další zajímavá akce. Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod bude od pátku 8. až do neděle 10. Září lákat na předvádění tavby a foukání skla ve funkční replice středověké sklářské pece ve Vlkovsku, kterou uvede tým havlíčkobrodského muzea do chodu podruhé.

„Na místě budou k vidění také ukázky hrnčířské výroby, práce se dřevem, nebo fritování křemičitého písku. Zájemcům ukážeme mletí mouky v kamenném mlýnku a připravíme pro ně dobové občerstvení,“ přiblížil ředitel muzea Jiří Jedlička s tím, že atraktivní podívaná bude v sobotu možná od 10.00 do 16.00.

obrázekZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.