Třešťské divadelní jaro 2018 zná své „vítěze“

Vloženo: 27.03.2018 12:04:05

V Třešti udělali tečku za 57. ročníkem Třešťského divadelního jara 2018. Devítidenní maraton plný zábavy zná své „vítěze“. O doporučení a nominace soutěžilo 12 ochotnických souborů a divadelní příznivci tak měli možnost zhlédnout 14 krásných představení.  Odborná porota udělila 26 čestných uznání, 16 cen, dvě nominace a jedno doporučení. Divadelní přehlídku si nenechalo ujít více než dva tisíce diváků.

Odborná porota doporučila k postupu na národní přehlídku Popelka Rakovník inscenaci pohádky O šíleně statečném Ivánkovi v provedení souboru VODVAS (Volyňské divadelní studio); nominovala k postupu na národní přehlídku Divadelní piknik Volyně 2018 inscenaci hry Ať žijou Hoštice v provedení souboru VODVAS (Volyňské divadelní studio);
nominovala k postupu na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim 2018 inscenaci hry Ženy v ringu aneb Vše o ženách v provedení Divadla Stodola, Jiříkovice.

Diváci rozhodli o nejúspěšnějším představení. Z pohádek to byla hra Jak rozesmát princeznu aneb Ztřeštěná pohádka s písničkami (DS Jana Lišky při TJ Sokol Třešť) a v kategorii pro dospělé zvítězila hra souboru Voživot, Mladá Vožice „Jak se nezbláznit“. 

Úvodní a závěrečný večer byl, stejně jako v předchozím roce, v režii DS Karla Čapka Třešť. Nádherná hudba, kulisy, příběh, sbor a loutka sněženky. Sněženky, která ožila, mluvila a zrodila se pro Třešťské divadelní jaro.
Diváci mohli během festivalových dnů navštívit hudební kavárnu, rozborové semináře a zhlédnout doprovodnou výstavu obrazů Jany Tomanové. Nechyběl denní zpravodaj OKO. Letošní TDJ dostalo k 57. narozeninám nové webové stránky www.trestskedivadelnijaro.cz, kde naleznete všechny důležité informace, hodnocení poroty, výsledky letošního ročníku, fotogalerii, atd.

obrázekZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.