V BYSTŘICI NAD PERNŠTEJNEM OCHUTNÁTE TY NEJLEPŠÍ BRAMBORY Z VYSOČINY UŽ TENTO VÍKEND

Vloženo: 18.09.2014 12:19:49

Co: Slavnosti brambor 2014 - Ochutnejte Vysočinu
Kde: Bystřice nad Pernštejnem, Eden centrum
Kdy: 20. a 21. září 2014
Otevření areálu: sobota v 9:30
Zavření areálu: neděle v 17:00


Tento víkend bude ve znamení gastronomických kouzel s těmi nejlepšími bramborami na Vysočině. V centru Eden v Bystřici nad Pernštejnem se od sobotního dopoledne bude konat již druhý ročník Slavností brambor. Pod stromy na bystřickém nádvoří se v sobotu v 9:30 otevřou brány prvním návštěvníkům. Ti si až do nedělního odpoledne na slavnostech vychutnají nejen tucet bramborových jídel, ale také se dozví nové informace o bramborách, nakoupí si brambory od lokálních pěstitelů a užijí si spoustu zábavy. V sobotu dopoledne také startuje bramborová cyklojízda, jejíž účastníci získají vstupenku na slavnosti zdarma.

Na letošních slavnostech budete moci vyzkoušet mj. vynikající specialitu Vychodňarske džadky. Jak na jejich přípravu prozradil ve videoreceptu kuchař Karel Nekola z restaurace Borovinka v Domaníně. Ten vystoupil také v pořadu ČT Sama doma a postará se i o sobotní kuchařskou show na slavnostech. „Jídelníček bude letos opět kombinovat sladká jídla s těmi slanými. Návštěvníci si tak přijdou také na farmářské hranolky, tradiční bramborák, ale i bramborový koláč nebo bramborové noky s makem a povidly,“ uvedl za organizátory Pavel Pichler. Letošní ročník slavností přinese dětem i dospělým také řadu kreativních aktivit, jako například připravování brambor v popelu, sochání z brambor, jízdu na koních a traktorem nebo zemědělskou olympiádu. Rodiče tak budou mít svá dítka pod dohledem, i když budou zrovna chtít sledovat kuchařskou show nebo zkoušet nejrůznější bramborové speciality. Návštěvníky také v sobotu čeká hudební vystoupení smyčcového kvartetu, a v neděli pak vystoupení akordeonového souboru nebo hudební rozloučení s dechovým souborem žáků ZUŠ.

Levnější a pohodlnější cestování vlakem do Bystřice nad Pernštejnem z měst Jihomoravského kraje nyní čeká také cestující, kteří cestují s jízdními doklady IDS JMK. Návštěvníci tak mají možnost nechat auto doma a občerstvit se Sedleckými víny nebo pivem Chotěboř. O víkendu dokonce platí výhodná rodinná jízdenka pro 2 dospělé a 3 děti. „Letos se slavností bohužel nezúčastní legenda českého bramborářství Marie Rasochová, která posílá do Bystřice nad Pernštejnem alespoň zdravici a vyhlídky pěkného počasí,“ dodává Pavel Pichler. Ani předpovídané přeháňky však druhý ročník slavností brambor neohrozí, akce se koná za každého počasí.

Bystřice nad Pernštejnem se vyjímají v okolí nádherné přírody a ve vzdálenosti 24 km od v baroku vzkvétajícího města Žďár nad Sázavou. Malebná Bystřice z třináctého století s dominantou kostela sv. Vavřince skýtá řadu možností k zabavení. Mezi významné památky v okolí města patří také hradní zřícenina Aueršperk, rozhledna Karasín nebo překrásný hrad Pernštejn. Návštěvníci mají také možnost využít o 20 korun levnějších vstupenek z předprodeje.


Více informací:http://www.slavnostibrambor.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.