V Novém Městě na Moravě si budou užívat osmého Slunohraní

Vloženo: 19.06.2017 07:59:45

Už první červencové pondělí se v Novém Městě na Moravě setká třicet hudebníků a společně zasednou k notovým pultům. V prostorách Horácké galerie odstartuje 8. ročník Novoměstského Slunohraní, festivalu, který přináší hudební kurzy i sérii tří koncertů.

Ve středu 5.července zavítá do Nového Města na Moravě špičková bluegrassová kapela Monogram, která už 25 let vystupuje na podiích nejen u nás, ale také ve Velké Británii, Švédsku, Dánsku, Francii, Itálii nebo Holandsku. Bluegrassové housle představí už v odpoledních hodinách účastníkům kurzů houslista Pepa Malina, který vystupuje také s kapelou Druhá Tráva nebo Malina Brothers. Večer pak Monogram zahraje jak tradiční bluegrassové skladby, tak i mnoho vlastních skladeb z posledního vydaného CD s názvem Take it Easy. Příjemnou atmosféru večera doplní vína z Vinařství Bukovský.

Ve čtvrtek 6. července čeká nádvoří Horácké galerie Barokní dýchánek. Flétnistka Michaela Koudelková aktuálně ukončila svá studia hudby na vysoké škole v polském Krakowě a do Nového Města na Moravě přizvala své spolužáky, s nimiž vytvořila barokní seskupení. To pátek 7. července bude ve znamení slavnostního závěrečného koncertu. Ten si už nikdo nedokáže představit bez milých úsměvů Janáčkova kvarteta a jejich strhující hry. Letos se ke kvartetu připojí violoncellista Michal Hreňo a posluchači se mohou těšit na Smyčcový kvintet Franze Schuberta, a po skončení koncertu čeká všechny pouštění lampionků štěstí u městské kašny.

Součástí festivalu jsou tradičně také hudební kurzy. Lektorský tým kurzů, které jsou určené pro neprofesionální hudebníky, tvoří už od samého začátku členové Janáčkova kvarteta. Jejich světová úroveň a způsob vedení lekcí vyvolávají velký zájem mezi hudebníky všech věkových kategorií a mnoho z nich se do Nového Města na Moravě opakovaně vrací. Mají zde možnost hrát v kvartetech, v orchestru, nechybí ani individuální konzultace.

 

 

obrázek

Více informací:www.slunohrani.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.