V TŘEŠTI SE CHYSTÁ DVANÁCTÉ DŘEVOŘEZÁNÍ

Vloženo: 27.06.2013 20:28:49

Letošní dvanácté Dřevořezání, tedy setkání řezbářů a přátel betlémů na třešťském náměstí, začne již kratším kulturním programem ve čtvrtek 4. července. V tento den budou v ulici Na Hrázi v 17,30 hodin slavnostně uvedeny do provozu nové sochy. Sochy třech králů za cenu 140 tisíc Kč zhotovil pan Daniel Stejskal a jsou financovány z projektu Za sochami Regionem Renesance. Tento projekt, jehož cílem vytvořit výletní cíle pro turisty, vznikl spoluprácí Místních akčních skupin z Třeště, Telče a Jemnice. Sochy Kašpara, Melichara a Baltazara rozšíří stávající poutač u Třešťského potoka, který upozorňuje na fakt, že Třešť je městem betlémů.

Na státní svátek dne 5. července bude v 9 hodin slavnostně zahájeno Dřevořezání na nám. T. G. Masaryka v Třešti. Po oba dva státní svátky, 5. – 6. července, vždy od 9 do 17 hodin, budou moci návštěvníci obdivovat um šikovných rukou, ale také budou mít možnost si práci s dlátky a nožíky zkusit. Zkušení řezbáři budou na náměstí vyrábět figurky do společného betléma, který je celoročně vystaven v Schumpeterově domě a každoročně se rozrůstá asi o sedm desítek prací.

V první den Dřevořezání budou moci hosté akce zhlédnout pohádky v podání loutkářů z DS Karla Čapka z Třeště, odpoledne zahraje Batelovská dechovka. Druhý den odpoledne zahraje country kapela JCS Salavice.


Více informací:http://www.trest.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.