V TŘEŠTI SE LETOS PODRUHÉ SJEDOU AUTO – MOTO – VELO VETERÁNI

Vloženo: 26.08.2013 11:20:21

V neděli 1. září 2013 se bude u Zámeckého hotelu v Třešti konat letošní druhé setkání s auto – moto – velo veterány. Velké setkání příznivců historických vozidel a motocyklů se uskuteční od 9:00 hodin v zámeckém areálu. Celou akci pořádá Jaromír Menčík za podpory Města Třešť a Zámeckého hotelu Třešť.

Během celého dopoledne si budou moci návštěvníci akce prohlédnout dobové stroje a jejich majitele ve stylovém oblečení. Zároveň bude probíhat burza starého železa a účastníci akce budou diskutovat nad svými stroji.

Okolo 13:30 hodin vyjedou veteráni do okolí Třeště. Nejprve se vydají do Batelova, kde tamějším obyvatelům představí své stroje a občerství se. Odsud pojedou k zatopenému lomu v Horní Cerekvi, pokračovat budou směrem na Řídelov a Doupě a svou pouť zakončí tradičně na hradě Roštejně.

Ti, kteří příliš neholdují starým strojům, mohou obdivovat stroje nové, a to hasičské policejní. Třešťští profesionální hasiči budou představovat moderní techniku, s kterou jezdí k zásahům a třešťští policisté přiblíží svůj výcvik. Oba sbory pak budou hovořit o svojí činnosti. Vše bude k vidění u dependance vedle zámku.

Po odjezdu veteránů, tedy od půl druhé, bude startovat Pohádkový les. Ten se měl původně uskutečnit společně s prvním srazem veteránů, tedy 2. června, z důvodu nepřízně počasí byl dán nový termín, a to poslední prázdninový den. Cestu pohádkovým lesem připravil místní Klub českých turistů. Zájemci se mohou zaregistrovat od 13:30 do 14:30 hod. u zámku. Dále se pak vydají na jednu ze dvou vyznačených tras. Na výběr je dvoukilometrová pohádková pro menší děti a šestikilometrová sportovní pro starší žáky.

obrázek

Více informací:http://www.trest.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.