Vánoce v Telči

Vloženo: 27.11.2017 07:43:11

Telč má ve své nabídce pro adventní čas bohatý kulturní, ale i sportovní program. Letošní advent zahájí v Městské galerii Hasičský dům ve čtvrtek 23. listopadu výstavou s názvem Kašpárci celého světa z Muzea loutkářských kultur v Chrudimi.

V kostele Jména Ježíš se každou adventní neděli budou konat adventní koncerty v podání pěveckých sborů Santini Telč, Smetana Telč, studentů a učitelů ZUŠ Telč.

K Vánocům patří i oživení vánočních tradic. Živý betlém zhlédnete na nádvoří zámku v podání horáckých folklorních souborů Podjavořičan, Kvíteček a Kvítek. V komponovaném pořadu sestaveném ze staročeských lidových koled, říkadel a tanců se představí několik desítek účinkujících různých věkových kategorií v autentických kostýmech za doprovodu živé hudby.

V závěru roku se na zámku uskuteční oblíbené Vánoční Prázdniny v Telči. O svátcích můžete navštívit také Zámeckou galerii s výstavou z pohádky Pyšná princezna, Telčské podzemí s interaktivní zábavně-naučnou expozicí, ráj vláčků a železnic s hernou pro děti v Telčském domě (www.telcsky-dum.cz), Muzeum techniky (www.muzeumtechnikytelc.cz) a centrum volnočasových aktivit Panský dvůr (www.panskydvurtelc.cz).

A určitě si nenechte ujít Silvestrovský výstup na Javořici, nejvyšší vrchol Českomoravské Vysočiny, který každým rokem láká čím dál více lidí. Na Nový rok Telč zve na společné novoroční setkání občanů s představiteli města a velkolepým ohňostrojem. Je to akce, která každoročně přiláká do města stovky návštěvníků z blízkého i dalekého okolí.

 

Vždyť vstoupit na zasněžené náměstí s rozsvíceným vánočním stromem a vánočním osvětlením náměstí a nasát vánoční atmosféru, stojí určitě za to. Je to pohlazení po duši. V Telči jste vždy vítáni!

obrázek

Více informací:www.telc.euZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.