VÁNOCE ZAČÍNAJÍ NA CHALOUPKÁCH

Vloženo: 22.11.2012 20:21:01

Hledáte nápady na vyrábění s vašimi dětmi a vnoučaty? Jste tvořiví a zruční, baví Vás neustále něco zkoušet a vyrábět? Chcete letos obdarovat své blízké vlastnoručně vyráběnými dárky a svá obydlí vyzdobit originální adventní a vánoční výzdobou? Pak neváhejte a na přelomu listopadu a prosince přijeďte na Chaloupky do Kněžic na Předvánoční rozjímání. Letošní ročník se koná od pátku 30. listopadu do neděle 2. prosince 2012. Během celého víkendu bude probíhat také výstava betlémů, Mikulášů, andělů a čertů.

Páteční den bude věnován mikulášskému a adventnímu tvoření. Odpoledne se můžete těšit na vyrábění postaviček Mikuláše, anděla a čerta z různých materiálů, na papírové baňky, betlém a ozdoby ze šišek a kaštanů a na adventní dekoraci z chvojí a ořechů. Večer dětem namalujeme na obličej masku anděla či čerta a s vlastnoručně vyrobenou mikulášskou lucerničkou se vydáme na průzkum, zda i letos na Chaloupky zavítal sv. Mikuláš se svou družinou. Adventní atmosféru nám pomůže navodit i vůně horkého vánočního moštu a chuť pečených jablek.
V sobotu nás čeká několik dílniček, ve kterých budeme vyrábět skleněné a šité šperky, korálkové ozdoby, inkoustová přáníčka. Vyzkoušíme si také odlévání glycerinových mýdel a barvení koupelových solí. Samozřejmě neopomeneme vyzkoušet i přírodní materiály. Z makovic a buráků si vyrobíme postavičky a ozdoby na stromek, z vlny a plsti pak řetězy, hvězdy a zápichy. Pro ptáčky a zvířátka v chaloupecké zahradě a v okolí vyrobíme krmítka a jedlé řetězy. Ty pak půjdeme po obědě společně vyvěsit. Večer si pak zpříjemníme četbou vánočních příběhů pro nejmenší (Příběhy skřítků Medovníčka a Barvínka – Přicházejí Vánoce a s nimi Štědrý den), zpíváním koled a promítáním vánočních divadel na chaloupecké půdě.
V neděli ráno zatopíme v kachlových kamnech v rukodělkách, zaděláme kynuté bramborové těsto, nameleme mák a připravíme tradiční jídlo z Vysočiny – peciválky. Z výtvarných technik si pak vyzkoušíme nitěnou grafiku při tvoření ozdobných hvězd na stromek, embosing – vytlačování motivů do kovové fólie, twistart a pergamano. Vytvoříme také ozdoby a řetězy z orobince, figurky z větviček a korků.
Pro chvíle volna a oddechu bude k dispozici farma se zvířaty a okolní snad i zasněžená příroda.

Zájemci o vánoční tvoření mohou přijet na sobotu, neděli nebo i na celý víkend a to s celou rodinou.
Informace o přihláškách a ubytování: Olga Žáková, tel.: 568 870 434, e-mail: olga.zakova@chaloupky.cz.
Informace o programu: Mgr. Ivana Hubáčková, tel.: 568 870 359, 728 215 907, e-mail: ivana.hubackova@chaloupky.cz.


Více informací:http://www.chaloupky.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.