Ve Žďáru nad Sázavou představí výstavu turistických značek

Vloženo: 27.04.2017 08:41:12

 

Je první v České republice, který ze svých fotografií turistických značek vytvořil výstavu s názvem Krajina značek. Francouz Stéphane Corbet výsledek svého hobby představí na zámku ve Žďáru nad Sázavou, a to od 1. května do 18. června každý den mezi 9 a 18 hodinou.

„Nápad fotit turistické značky v krajině přišel po dlouhých hodinách procházek po značených trasách. Chci zachytit kouzlo turistických značek, které budou postupně zničeny přírodními událostmi, lidskými i zvířecími zásahy. Byla by škoda tato dočasná umělecká díla nezaznamenat,“ vysvětluje autor fotografií Stéphane Corbet

 

Fotit se dá i v bouřce

Když se Corbetovi značka líbí, je schopný čehokoliv. „Fotil jsem uprostřed bouřky, což bylo děsivé. Jednou jsem objevil nádhernou značku u Pece pod Sněžkou, doma v Praze jsem ale zjistil, že je rozmazaná. Tak jsem jí jel znovu vyfotit. Nejradši jsem, když na turistických trasách nepotkávám lidi. Někdy mám totiž pocit, že mě považují za blázna,“ říká s úsměvem Corbet.

 

Útěk z digitálního a zrychleného světa

Kouzlo pěší turistiky objevil autor výstavy až v České republice, kde již 12 let žije. „Procházet se přírodou je unikátní způsob relaxace. Jsem přesvědčený, že budou lidé potřebovat víc a víc takových aktivit, díky kterým se alespoň na chvíli odpojí z dnešního uspěchaného způsobu života,“ doplňuje Corbet.

 

Turistické značky jsou v České republice už 128 let

V současné době má Česká republika více než 42 000 km značených pěších turistických tras. To je více než délka rovníku. O více než milion značek se stará okolo 1 500 „značkařů“. Ti musí nejdřív absolvovat čtyřdenní školení, při kterém se seznámí s pravidly značení, která jsou zaznamenána na 37 stranách. Výstava Krajina značek je uspořádána se souhlasem Klubu českých turistů.

 

obrázek

Více informací:www.zamekzdar.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.