Velkolepé „stoleté“ oslavy vypuknou v krajské Jihlavě 15. září

Vloženo: 11.09.2018 10:09:01

Koncerty, tanec, dobré jídlo, dobové atrakce let minulých, vystoupení Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, ale také přehlídka automobilů našich pradědečků nebo sladká oslava desetiletého výročí Vysočina Tourism s obrovským dortem. Na to všechno, a ještě na mnohem víc se můžete těšit už tuto sobotu 15. září na Masarykově náměstí v Jihlavě v rámci celokrajských oslav na Vysočině Proletí 100letí.

Deset automobilů z dob, kdy naši pradědečci byli mladými řidiči, přijede v sobotu 15. září odpoledne na Masarykovo náměstí v Jihlavě. Pyšní majitelé z celé České republiky představí své historické miláčky, a když budete mít štěstí, na vlastní kůži zakusíte atmosféru šoféra prvorepublikového vozu.

Společně s vozy dorazí na 13.00 do centra Jihlavy i jejich majitelé. „Ti návštěvníky zasvětí do historie svých čtyřkolových miláčků a představí jejich technické údaje i život za volantem automobilů s téměř stoletou duší. Zájemci budou mít možnost se u vozu vyfotit a ti šťastnější se do něj možná i posadit," prozradila Jana Caklová z Vysočina Tourism, která má organizaci přehlídky na starosti.

Vysočina Tourism slaví desáté narozeniny

Právě Vysočina Tourism letos slaví 10 let své existence a na oslavy Proletí 100letí chystá obří dort, který společně s muffiny s logem Vysočina Tourism osladí život hned tisícovce návštěvníků sobotního zábavného odpoledne. „Máme určitě co slavit. Celých deset let propagujeme turistickou nabídku Vysočiny, zveme k nám české i zahraniční návštěvníky, odhalujeme krásy Vysočiny, náš krásný čistý kraj prezentujeme na českých i zahraničních veletrzích a připravujeme nespočet inzerátů, tematických článků, tištěných brožur i turistických novin a magazínů s cílem ukázat to nejlepší, čím se na Vysočině pyšníme,“ nechal se slyšet ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák, jehož krajská příspěvková organizace ve složení sedmičlenného týmu spravuje turistický portál, několik tematických webů a zajišťuje činnost filmové kanceláře Vysočina Film Office i kanceláře konferenční turistiky Vysočina Convention Bureau.

Originální a velkolepý vrchol oslav Proletí 100letí

Symbolický strom, který od jara putoval po všech vysočinských okresech, spojí poselství měst Vysočiny právě v krajské Jihlavě. Součástí nabitého programu bude také 3D virtuální prohlídka míst, kde žil a pracoval prezident Masaryk, dobová škola, kavárna i banka, fotokoutek 100letí, historická mincovna i Gastroletí: pochoutky uplynulých 100let.

Velkým lákadlem a zároveň večerním překvapením bude originální podívaná Proletí 100letí v režii Petra Píši, který vás následně pozve do tančírny plné melodií s nádechem starých časů.

„Naše podívaná připomene to nejdůležitější ze století – kulturu, gastronomii, eleganci, průmyslový a technický rozmach té doby. Do hry bereme budovu radnice, objekt Prioru, stavíme pódia i speciální objekty. Rádi bychom, aby s námi lidé zažili inspirativní chvíle,“ nechal se slyšet Petr Píša.

Zakroužkujte si 15. září v kalendáři, přijďte si na Masarykovo náměstí v Jihlavě užít sobotu plnou zábavy a připomenout si významný mezník našich dějin. Další akce spojené s výročím 100 let od založení ČSR připravovaných na Vysočině najdete na www.vysocina100let.cz.

obrázek

Více informací:https://www.kr-vysocina.cz/proleti-100leti-originalni-podivana-se-stehuje-do-trebice-a-havlickova-brodu-velkolepe-finale-vypukne-15-zari-v-jihlave/d-4089529/p1=97556Zpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.