VYPRAVTE SE S NÁMI PO ZUBŘÍCH STEZKÁCH

Vloženo: 15.05.2014 23:13:17Cyklistika se u nás na Bystřicku těší velké oblibě, především kvůli rozličným možnostem, kam se na kole vydat. Proto jsme pro příznivce tohoto sportu naplánovali síť cyklistických stezek, které provedou nadšené sportovce, ale i turisty a rodiny s dětmi, okolím Bystřice nad Pernštejnem.

Síť cyklistických tras pod společným názvem „Zubří stezky“ zahrnuje turistické cíle regionu „Zubří země“ jako destinační produkt mikroregionů MAS Zubří země – Bystřicka, Pernštejna a Novoměstska – situovaných ve východní části Českomoravské vrchoviny v oblasti Horní Svratky na pomezí etnografických regionů Horácka a Podhorácka, a krajů Vysočina a Jihomoravského. Region byl oceněn titulem EDEN – European Destination of ExcelleNce. Trasy jsou navrženy tak, aby obsáhly širokou škálu zajímavých historických, technických či kulturních míst, jež náš region nabízí. Různá délka a náročnost dává škálu příležitostí, ze kterých vybere každý.

Zubří stezky tvoří síť deseti okružních tras, z nichž každá sleduje jednu tematickou linku. Vydáte-li se např. po cestě „Za historií“, dostanete se k místním zříceninám hradů. Zajímavé jsou taktéž trasy „Za uranem“ a „Za permoníky“, s nimiž poznáte historii i součanosti hornické tradice Bystřicka v okolí uranových dolů a okolí Štěpánova nad Svratkou. Vybrat si můžete i výlet „Za malebností“ či „Za výhledy“, při nichž se opakovaně a v plné kráse prostírá před očima výletníka rozsáhlé panoráma regionu a svrateckého údolí, a mnohé další.

Pro přehlednost bude ke každé trase vydán informační letáček s mapou, popisem a všemi důležitými informacemi, které se na cestě můžou hodit.

Rádi bychom zároveň tímto pozvali k slavnostnímu zahájení cyklistické sezony a otevření Zubřích stezek, které proběhne v sobotu 17. května 2014 od 10.00 hod. na bystřickém náměstí. Odsud společně vyjedeme na první ochutnávku - trasu vedoucí kolem hradu Pernštejna. Po cestě můžete využít tematických zastávek, při nichž budou zmíněny různé zajímavosti z historie i regionu. Jednou z nich bude i zmínka o staré Pivovarské cestě u hradu Pernštejna. Od 16.00 hod pak na výlet naváže beseda v Městském muzeu v Bystřici o cyklocestování. Každý účastník si ze dne odnese kromě dobré nálady a pěkného zážitku i památeční suvenýr. Těšíme se na vás.

obrázek

Více informací:http://www.info.bystricenp.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.