Vysočina opět ve filmu

Vloženo: 14.06.2017 11:00:01

Vysočina je znovu v hledáčku filmařů. Tentokrát si okolí Telče vyhlédl tvůrčí tým letní komedie Bajkeři, kterou režíruje debutující Martin Kopp známý svými seriály Ulice, Vinaři nebo Ohnivý kuře. Právě v Telči a blízkém okolí se bude odehrávat hlavní část nové komedie, jejíž úvodní scéna se točila v Penzionu Panský dvůr. To v Dalešickém pivovaru se začátkem týdne natáčel hraný dokument o Vratislavu Effenbergerovi, jedné z nejvýznamnějších postav českého poválečného surrealismu.

Bajkeři slibují být rozvernou letní komedií ve stylu Snowboaďáků a Rafťáků. Nevlastní bratři Jakub a David společně s kamarádem Sašou tráví většinu času ve světě sociálních sítí. Vztahy pro ně představují chaty s virtuálními dívkami, které nikdy neviděli, obživu falešná módní show, v níž se předstírá něco, co není a největší životní problém pak vybitý mobil nebo nefunkční wifi. Na nátlak rodičů jsou donuceni vydat se pod vedením Davidovy půvabné „macechy" Terezy na dvousetkilometrový cyklovýlet.

Na kola usedla trojice mladých českých herců - Adam Mišík, Jan Komínek a Vojta Machuta. A spolu s nimi Hana Vagnerová, Celeste Buckingham, Pavel Nečas, Tomáš Matonoha, Václav Postránecký nebo Michal Suchánek. „Já hraju takovýho kluka z trochu jinýho světa, řekl bych, že je z Marsu a dostane se sem na planetu Zemi," představuje Adam Mišík svého hrdinu, který se za cyklistu nepovažuje. Jeho parťák Jan Komínek přiznává, že pokud by měl volit mezi autem a kolem, tak přednost dostane motor. „Jako dítě jsem jezdil ve Stromovce nebo na Letné, tehdy ještě nebyly tak rozšířené cyklostezky, tak tohle byla naše místa."

V kinech si s komedií Bajkeři budete moci prodloužit léto od 19. října, kdy film do kin uvede distribuční společnost Falcon.

Druhým filmovým štábem, který tento týden na Vysočině působil, je tým režiséra Davida Jařaba. Natáčí celovečerní dokument s hranými prvky věnovaný Vratislavu Effenbergerovi (1923-1986). Snímek s názvem Surovost života a cynismus fantazie Vratislava Effenbergera, jehož koproducentem je Česká televize, se má v kinech objevit na jaře 2018. Všechny lokace, které se ve filmu budou vyskytovat, mají konkrétní vazbu k Effenbergerovi nebo jeho scénářům, a výjimkou nejsou ani Dalešice.

Foto: Kateřina Kodysová

obrázekZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.