Vysočina ožívá letními festivaly

Vloženo: 24.07.2018 08:40:11

K létu na Vysočině neodmyslitelně patří hned několik hudebních festivalů. Na své si u nás přijdou milovníci těch nejrozmanitějších žánrů. Zatímco takové Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou letos mají 33 let a Prázdniny v Telči krásných 35 let, Trampský širák oslaví v závěru srpna na Hanesově mlýně u Štoků 15 let od prvního ročníku. Příznivce vážné hudby pak v srpnu potěší Festival Petra Dvorského, Mezinárodní hudební festival Václav Hudeček a jeho hosté a festival Hudba tisíců – Mahler Jihlava.

Hvězdou Prázdnin v Telči bude Glen Hansard, z českých interpretů se můžeme těšit na Václava Neckáře a Bacily nebo na Lenku Filipovou. Tahákem náměšťských Folkových prázdnin, které se letos odehrají od 28. července do 4. srpna, bude Ondřej Havelka a jeho Melody Makers (29. července v areálu zámku).

Vážná hudba vážně i nevážně

Zahrady zámků Jaroměřice nad Rokytnou, Valče a nádvoří zámku Dukovan nebo pivovaru Dalešice oživí koncerty Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského. Lákadlem bude 8. srpna v zámeckém parku ve Valči koncert Tomáš Klus Symphonic, Miroslav Žbirka pak zazpívá za profesionálního doprovodu Moravské filharmonie Olomouc o tři dny později v Jaroměřicích nad Rokytnou.

Třídenní festival Václav Hudeček a jeho hosté budou Moravské Budějovice hostit pojedenácté. Začne 17. srpna a vystoupí na něm také plzeňská filharmonie pod vedením Jana Kučery, která bude interpretovat nejznámější české filmové melodie.

Září, od 7. do 19., bude patřit 12. ročníku Třebíčského hudebního festivalu, tentokrát s podtitulem Habsburská hudební říše. V podání špičkových českých, polských a rakouských interpretů zazní španělská renesance, italské baroko, rakouský klasicismu i německý romantismus.

Tipy pro trampy i „dechovkáře“

Trampové se do Hanesova mlýna u Štoků sjedou na 24. a 25. srpna. A budou mít proč. Program Trampského širáku slibuje Jaromíra Nohavicu, skupiny Kamelot, Děda Mládek Illegál Band nebo třeba Rangers Band. Pořadatelé opět zvou na tradiční velký táborák, u kterého se bude hrát a zpívat až do rána.

Milovníci dechovky pro změnu ocení Celostátní festival hasičských dechových hudeb, který se koná při bartolomějské pouti. Na Masarykově náměstí v Pelhřimově ve dnech 25. a 26. srpna vystoupí Havlíčkobrodská 12, Hanačka, Šeuvcovská muzika Skuteč, Vysočinka nebo České Buchty. V sobotu 25. srpna v 21.00 přijde na už téměř tradiční zapálení makety Pelhřimovského krematoria, ve kterém shoří na lístečcích napsané starosti a problémy mnoha Pelhřimovských i návštěvníků města.

Polenský podzim oslaví 100 let ČSR

Hudební festivaly na Vysočině uzavře v první polovině října Polenský hudební podzim. Tradiční podzimní kulturní akce, kdy se město rozezní tóny saxofonů a žesťových nástrojů, ale i elektrických kytar a kláves. Součástí programu bude i koncert ke 100. výročí republiky zpěvačky Radky Fišarové v chrámu Nanebevzetí Panny Marie (26. října od 18.00).

obrázekZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.