Z HERÁLCE DO SVĚTLÉ POJEĎTE S NÁMI!

Vloženo: 01.06.2014 22:32:55

Dne 18. června startuje již 3. ročník cykloštafety Klimatour 2014 Obce, spolky, podnikatelé i jednotlivci se mohou zapojit do ekologické cykloštafety Klimatour 2014, která letos ve dnech 18. – 20. června 2014 propojí obce na trase Herálec – Ždírec nad Doubravou - Rozsochatec – Světlá nad Sázavou.

Klimatour je mezinárodní cyklistická štafeta s dlouholetou tradicí v Německu i Rakousku. Poprvé překročila hranice Kraje Vysočina v červnu 2012 a její trasa končila v Dalešicích. V minulém roce byla při slavnostním zahájení štafeta předána z Dalešic do Koněšína a odtud putovala s pelotonem až do Křižánek.

Hlavní myšlenkou akce je podpora ekologického způsobu přepravy, vzájemného potkávání mezi obcemi a představení kulturního a společenského života. Peloton cyklistů, skládající se z organizátorů akce, partnerů z Dolního Rakouska, místních školáků a obyvatel, postupně projede a propojí obce a města na Vysočině. Starostové si mezi sebou budou předávat symbolickou štafetu – dárek představující sousedský pozdrav jedné obce té následující. V jednotlivých zastávkách probíhá kulturní program, který připravuje obec ve spolupráci s organizátory akce. Hry, soutěže a kulturní vystoupení představí hlavní ekologické myšlenky Klimatour a obyvatelé obce mají možnost pochlubit se svou tradiční kulturou, ukázat účastníkům štafety místní zajímavosti, představit spolkovou činnost i regionální produkty. Na cestě na peloton čekají i mimo obce mnohé přírodní i kulturní zajímavosti. Letošní rok vyjedou 18. června cyklisté z Herálce a na své třídenní cestě projedou obcemi na trase do Ždírce nad Doubravou a dále do Světlé nad Sázavou, kde 20. června štafeta skončí.

Máte-li chuť připojit se k pelotonu, sledujte informace o cykloštafetě na http://www.zdravykrajvysocina.cz/akce/klimatour.

Klimatour je organizována v rámci projektu Kraje Vysočina s názvem „Angažovanci“ („Zvýšení kvality místní Agendy 21 prostřednictvím zapojení aktivních občanů do rozvoje regionu“), který je realizován Krajem Vysočina v rámci přeshraniční spolupráce s kolegy z Dolního Rakouska. Kontaktními osobami projektu „Angažovanci“, aktivity Klimatour jsou Dana Kratochvílová, Odbor regionálního rozvoje, tel. 564 602 586, e-mail: kratochvilova.d@kr-vysocina.cz a Jana Böhmová, Odbor regionálního rozvoje, tel. 564 602 556, e-mail: bohmova.jana@kr-vysocina.cz.

Jste na trase? Přidejte se k nám!

obrázekZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.