ŽIRAFY POPRVÉ V JIHLAVĚ!

Vloženo: 14.05.2013 18:00:40

Transport dlouho očekávaných žiraf do jihlavské zoo je naplánován na čtvrtek 16. května. V 8:00 hodin ráno by se měli podle plánu vyložit 2 samci – Zuberi z belgického Bellevaerde parku a Paul z německé Zoo Münster. Tentýž den se uskuteční ještě transport samce Manu z ostravské zoo (plán: ve 14:00 hodin naložení samce v Ostravě, v 17:00 hodin vyložení samce v jihlavské zoo).

Jedná se o tři mladé samce ve stáří 2-3 let. Všechny tři žirafy budou na nezbytně nutnou dobu umístěné uvnitř pavilonu, návštěvníci je budou moci spatřit pravděpodobně až od 5. června, kdy je naplánováno slavnostní otevření expozice žiraf.

Z celkem devíti poddruhů žirafy (Giraffa camelopardalis) budou v jihlavské zoo zastoupeny hned dva: žirafa Rothschildova (Giraffa camelopardalis rothschildi) – samec Zuberi a Manu a žirafa síťovaná (Giraffa camelopardalis reticulata) – samec Paul.

Transport zajišťuje specializovaná přepravní firma EFRA z Holandska. Žirafy budou přepravovány ve speciálně upravených transportních boxech, které musí zajišťovat jednak určitý komfort pro žirafy (vzhledem k jejich výšce) a zároveň musí umožňovat cestování po komunikacích (musí projet pod mosty či podjezdy). Proto mají regulovatelnou výšku stropu. Box musí být také bezpečný pro zvířata a musí umožnit zvíře během cesty nakrmit a napojit.

V rámci záchovného programu se všechny přesuny zvířat mezi zoologickými zahradami uskutečňují zdarma – nejedná se tedy o žádný obchod se zvířaty. Placeny jsou pouze náklady na samotný transport.

Dlouho očekávaný PAVILON ŽIRAF se stájí a výběhem pro africké kopytníky bude v jihlavské zoo slavnostně otevřen veřejnosti 5. června 2013. V tento den bude pro všechny návštěvníky připraven také bohatý doprovodný program v africkém stylu.

Celá expozice evokuje africkou savanu, u pavilonu vyrostly ochozy s vyhlídkami, takže návštěvníci se boudou moci dívat žirafám takřka „z očí do očí“.

Uvnitř pavilonu bude kromě ustájení žiraf a kopytníků také několik vnitřních expozic pro malé africké savce – nový domov by zde měly v budoucnu najít tyto druhy: kočka pouštní, fenek, komba senegalská, křeček velký, tarbík velký, kaloň rodriguezský, komba Garnettova nebo daman stepní. Expozici budou doplňovat také afričtí kopytníci – zebry damarské a vodušky abok.


Více informací:http://www.zoojihlava.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.