ŽIROVNICKÝ ZÁMEK NABÍZÍ V SRPNU SPECIÁLNÍ VSTUPNÉ PRO MAJITELE KVĚTINOVÝCH KŘESTNÍCH JMEN

Vloženo: 11.07.2012 00:00:00

Od dubna loňského roku se slavnostně otevřela nová expozice žirovnického zámku s názvem Květiny na šlechtickém sídle. Vzhledem k existenci ojedinělé Zelené světnice, která je datována rokem 1494, vymalované nástěnnými gotickými freskami v podobě nádherných akantových ornamentů a současně díky půvabům zdejší přírody a tradiční žirovnické výstavě Zahrada Vysočiny, bylo zvoleno propojující téma pro celkový koncept – květina. Cílem nové expozice je upozornit návštěvníky žirovnického zámku na použití květinových a rostlinných motivů v jednotlivých typech obytných místností, jako odraz květiny a rostliny každodenním životě šlechtického sídla, a to zejména v období 19. století.
Prohlídka začne v gotické části zámku. Návštěvníci se podívají do Rytířského sálu, Zámecké kaple a Zelené světnice, kterou zdobí fresky. Po období gotiky následuje přesun do devatenáctého století. V Hudebním salónku, Badatelně, Dámském či Pánském salónu a dalších místnostech bude vystaven zámecký nábytek právě z této doby.
Kromě výletu do minulosti nabízí zámek také možnost vyhlídky z věže do žirovnického okolí. Milovníci umění zase ocení Galerii Jana Havlíka.
Měsíci srpnu 2012 jsme připravili speciální vstupné pro majitele křestních jmen podle názvu květiny (Jiřina, Růžena, Květoslav, …). Ten, kdo se prokáže, že toto jméno vlastní, bude mít vstupné na prohlídku žirovnického zámku s průvodcem za zvýhodněnou cenu se slevu 50% z běžného vstupného na 1 osobu. Zároveň si při prohlídce zámku prohlédne výstavu Barbie v šatech, krásných jako sen.


Více informací:http://www.zirovnice.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.