Živé betlémy na Vysočině připomínají narození Ježíška

Vloženo: 20.12.2017 11:12:41

Biblický příběh o narození Ježíška láká hudebníky i herce, kteří každoročně, v řadě míst po celé Vysočině, ztvárňují příběh hudbou, pohybem i tancem. V polovině prosince oživil nádvoří zámku v Telči a v tomto týdnu náměstí Republiky ve Žďáře nad Sázavou. V nadcházejících dnech budete moci kouzelný příběh zhlédnout například v Měříně, Stonařově, v Třešti nebo Třebíči.

Na Štědrý den si zázračné narození Ježíška připomenou na Jihlavsku a Žďársku. Konkrétně v Třešti se první sváteční představení uskuteční od 13.00 v areálu před KD Třešť a druhé divadlo doprovázené zpěvem koled dětí začne o hodinu později. Součástí programu bude benefiční prodej tradičního svařáku a jako každý rok si budeme moci odnést domů Betlémské světlo. Tradiční živý betlém v Měříně se odehraje v areálu za kostelem v 10.00 a ve 20.30. Těšit se můžeme na živá zvířata a samozřejmě koledy.

O druhém svátku vánočním budou narození Ježíška sledovat u vánočního stromu na náměstí ve Stonařově. Hrát a zpívat budou děti z MŠ a ZŠ, místní ze Stonařova, Otína a Jihlavy a setkání bude mít charitativní podtext. A živý betlém si užijí také v Třebíči. Ve středu 27. prosince zavítejte v 17.00 do areálu baziliky sv. Prokopa a nenechte si ujít vánoční scénku dětí, průvod Svaté rodiny do Betléma, koledníky s živými zvířaty a zpívání koled.

Další vánoční inspiraci najdete v kalendáři akcí v e-Turistických novinách Vysočiny: http://region-vysocina.cz/prilohy/ezima201718.pdf.

 

obrázekZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.