ZÁMEK TŘEBÍČ SE PO DLOUHÉ REKONSTRUKCI OPĚT OTVÍRÁ NÁVŠTĚVNÍKŮM

Vloženo: 21.11.2013 21:11:21

Po tříletém uzavření z důvodu generální rekonstrukce objektů i expozic se otvírá zámek v Třebíči. Čtyři nové prohlídkové trasy Muzea Vysočiny, které zde sídlí, přibližují přírodní bohatství Třebíčska, klášterní historii areálu, upozorňují na poslední majitele zámku Valdštejny i na třebíčské betlémy. Nové expozice je seznámí s přírodním bohatstvím Třebíčska, klášterní historii areálu, posledními majiteli zámku - Valdštejny i třebíčské betlémy.

Původně benediktinský klášter v Třebíči se kolem roku 1500 začal měnit v zámeckou rezidenci. Proto jsou nové expozice, jejichž scénář vytvořil děkan Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Michal Stehlík, zasazeny do příběhů a historického kontextu. Jedna z nich například ukazuje v někdejších klášterních chodbách u rajského dvora svět neživé přírody a mimo jiné prezentuje moravské vltavíny. Druhá je věnovaná klášterům od středověku do minulého století. Valdštejnům na Třebíči je věnována celá část horního zámeckého patra a jede o zcela první zámeckou expozici, která na zámku v Třebíči bude k vidění. Čtvrtá expozice nazvaná Lidé. Místa. Osudy. připomíná významné osobnosti Třebíčska, přírodu a řemeslnou výrobu, také tradiční betlémy. U jednotlivých expozic návštěvníci uslyší autentické zvuky, např. ukázky válečných písní, hlasy ptáků, na několika místech jsou připraveny velkoplošné videoprojekce a z oken zámku bude možné pozorovat Třebíč dalekohledem.

O víkendu 23. a 24. listopadu 2013 budou na zámku probíhat Dny otevřených dveří pro veřejnost zdarma. Od úterý 26. listopadu bude Muzeum Vysočiny Třebíč v prostorách zámku přístupné v běžném režimu, tedy každý den mimo pondělí.

obrázek

Více informací:http://www.zamek-trebic.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.