Zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou ožívá výstavou barokních kostýmů a masek

Vloženo: 13.09.2017 13:51:19

Nová výstava kostýmů a masek přenáší návštěvníky zámku Jaroměřice nad Rokytnou do salonu galantní společnosti 18. století. Speciální expozici připravila krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism v rámci přeshraničního projektu Památky žijí.

„Výstava zájemce seznamuje s ideálem krásy tehdejší epochy a poodhaluje rafinovanou eleganci a jemnou smyslnost tehdejší módy. Šest vystavených barokních kostýmů doplňují originální ručně vyrobené masky, které se tehdy používaly pro nejrůznější společenské události," prozradila Jana Caklová z Vysočina Tourism s tím, že scénické kostýmy například s názvy Harlekýnka, Bauta, Kolombína nebo Satyr budou ozvláštňovat prohlídkou trasu zámku v jeho standardních prohlídkových časech až do 1. října. Navíc každý víkend vyjma 23. a 24. září se v sobotu i v neděli, vždy v 11.00 a 14.00 uskuteční speciální komentované prohlídky zdarma.

„Jednou z nejoblíbenějších kratochvílí aristokracie byly v polovině 18. století maškarní plesy nebo různá maškarní maskovaná setkání, ve kterých se protagonisté inspirovali italským profesionálním divadlem Commedia dell'arte. Výstava tak poodhalí třpytivou a jedinečnou atmosféru aristokratické zábavy," doplnila Jana Caklová.

Expozici barokních kostýmů a masek v Jaroměřicích nad Rokytnou organizuje Vysočina Tourism za podpory projektu Památky žijí, který je součástí Programu přeshraniční spolupráce Interreg V-A Rakousko - Česká republika 2014-2020. „Vysočina Tourism je jedním z partnerů projektu, jehož prostřednictvím máme v plánu po dobu následujících dvou let podpořit další kulturní i společenské akce na Vysočině a rozšířit jejich program o zajímavé aktivity, které přitáhnou návštěvníky," uzavřel ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák

obrázekZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.