ZIMA NA VYSOČINĚ JE V PLNÉM PROUDU

Vloženo: 23.01.2013 19:17:44

Konečně se počasí trochu umoudřilo a sníh zasypal i kopce a kopečky na Vysočině. A ať už jste sportovci či nikoliv a hledáte jen relax uprostřed krásné přírody s čistým ovzduším, návštěva Vysočiny je pro Vás přímo nutností. Díky své strategické poloze je region lehce dosažitelný jak pro turisty z Čech, tak pro turisty z Moravy.

Vysočina nabízí opravdu rozmanité atraktivity pro vaši zimní dovolenou. Díky mnohaleté tradici běžkového lyžování jsou při dobrých sněhových podmínkách v regionu upravovány stovky kilometrů tras a ne nadarmo se Vysočině říká „běžkařský ráj“. Nejvýznamnější zimní střediska jsou v severní části kraje, zejména na Novoměstsku, Bystřicku a Žďársku. Úprava a sjízdnost běžeckých tras je závislá na počasí, a proto doporučujeme sledovat webové stránky, kde jsou pravidelně zveřejňovány aktuální informace – www.lyzovani.nmnm.cz, www.info.bystricenp.cz, www.skizdarsko.cz.

Největším lákadlem této zimy je bezesporu blížící se konání Mistrovství světa v Biatlonu, které hostí Nové Město na Moravě od 7. do 17. února. Na vlastní oči zde budete moci shlédnout světové jedničky této sportovní disciplíny a přidat se k fanouškům z celého světa. Novoměstský areál prošel významnou rekonstrukcí a modernizací a byly vystavěny nové tribuny, které slibují divákům nezapomenutelný zážitek, nebude chybět ani velkoplošná projekce. Tato neobyčejná událost zkrátka slibuje deset dnů plných sportovních a společenských zážitků. Více informací o soutěžním a doprovodném programu najdete na www.biathlonnmnm.cz.

Na své si na Vysočině přijdou i milovníci sjezdového lyžování. K dispozici je na dvacet menších ski areálů, jejichž předností je přátelské domácí prostředí a krátké čekací doby. Mírné svahy jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Několik sjezdových svahů nabízí i umělé osvětlení a zasněžování technickým sněhem. Sedačkových lanovek je možno využít ve Ski snow parku v Novém Městě na Moravě a nově i ve Ski klubu v Lukách nad Jihlavou. Přehled všech ski areálů s informacemi o provozu vleků naleznete na webových stránkách www.lyze-vysocina.cz.

Vysočina je ideální cíl vaší dovolené, inspirujte se na www.region-vysocina.cz, kde naleznete veškeré informace o turistické nabídce, tipy na výlety, mapový portál či katalog ubytovacích zařízení.

Těšíme se na shledanou na Vysočině!

obrázekZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.