Zlatá neděle na pelhřimovské radnici

Vloženo: 15.12.2015 10:09:20

Zlatá neděle na radnici je tradiční akce, kterou pelhřimovská Agentura Dobrý den pořádá ve městě rekordů už 19. rokem. Je typická svým pohodovým laděním směřujícím pryč od "nákupního tempa" k vánoční atmosféře a k zastavení se pod vánočním stromem s předváděním řemeslných a lidových technik v Muzeu Vysočiny, vánočními NEJ z Muzea rekordů a kuriozit, soutěžemi pro děti, punčem a grogem pro dospělé… Celý den tradičně zakončí společné zpívání koled a malý OHŇOSTROJNÝ pozdrav z věže kostela svatého Bartoloměje.
Zlatá neděle na radnici je setkáním Pelhřimáků a návštěvníků města, kteří mohou vyslechnout trubače z věže, shlédnout vánoční pohádku divadelního spolku Hralous, pokochat se živým BETLÉM včetně živého velblouda, vidět výstavu sdružení FOKUS, živé ovečky, ve vestibulu radnice bude Dům dětí a mládeže realizovat ukázky zdobení perníčků, keramiky, zahrádkáři představí suchou vazbu a vánoční výzdobu.
Agentura Dobrý den roztopí oheň pod největší čajovou konvičkou na světě (640 litrů), ale představí i staročeské zvykosloví: odlévání olova - zvedání štěstí - kovářské řemeslo - živí kapři. Pekárna Adélka provoní náměstí ukázkami pečení vánoček přímo na místě, chybět nebude tradiční OBŘÍ VÁNOČKA. Řezníci nabídnou prodej pečeného masa, vonět bude svařák i teplé sýry. Zkrátka a dobře o tradičních pelhřimovských Vánocích se budou na náměstí linout krásné vůně, vánoční písně a snad i něco méně viditelného, ale o to více vzácného.
Přijďte na Masarykovo náměstí v neděli 20. 12. 2015 i Vy! Bez vstupného.

obrázekZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.