ZOO Jihlava slaví!

Vloženo: 27.04.2012 00:00:00

Jihlavská zoo oslaví v tomto roce 55. Narozeniny. První akce k tomuto výročí s názvem „Pětky jedou!“ se uskuteční ve spolupráci s KČT Tesla Jihlava v sobotu 5. 5. 2012. V tento den bude na konečné stanici pravidelné linky MHD č. 5 „v Ráji“ (pozor – nejedná se koupaliště Vodní Ráj) připraven start Zoostezky, která povede až do jihlavské zoo. Procházka jarní přírodou v délce 5,5 kilometru plná překvapení je určena pro děti i dospělé. Pravidelné odjezdy autobusu ze zastávky „Masarykovo náměstí dolní“ směrem do Ráje jsou v 9.05, 12.45 a 15.05. Přistoupit lze kdekoliv na trase. Každý cestující dostane od Zoo „narozeninový“ dárek. Použití autobusové linky č. 5 není podmínkou - do Ráje lze dojít i pěšky nebo přijet na kole či autem, start bude umožněn všem, kdo se na konečnou dostaví mezi 9.00 a 16.00 hodinou.
Startovné je „za pětku“ (10 Kč) a kdo si doplatí ještě jednu, může ukončit trasu návštěvou zoologické zahrady, kde bude zároveň příležitost prohlédnout si unikátní prostory vzdělávacího centra PodpoVRCH.
Návštěvníky zoo čeká také spousta jarních přírůstků - celkem 6 mláďat lemurů kata, 1 malá surikata, dvojčata vzácných jihoamerických drápkatých opiček kosmanů stříbřitých nebo 2 mláďata u nosálů červených. V africké vesnici Matongo zahnízdili také plameňáci růžoví – na vejcích sedí celkem 15 párů a nechybí ani pravá „jarní nadílka“ – kůzlátka u koz kamerunských a jehňátka u ovcí valašských.
Další akce k 55. narozeninám je naplánována na 11. 8. 2012. V areálu Zoo bude připraven bohatý program pro děti i dospělé. Těšit se lze na křtiny pěti mláďat, anketu „Kdo je páté kolo u vozu“, prodejní akci „Vše za pětku“, hudební vystoupení nebo pivo za pětku. Hlavním partnerem akce je jihlavský pivovar Ježek. Mediálním partnerem je Český rozhlas Region.


Více informací:http://www.zoojihlava.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.