ZOO JIHLAVA ZVE DO NOVÉ EXPOZICE AUSTRALSKÁ FARMA

Vloženo: 30.04.2013 21:15:26

V dubnu 2013 byla v jihlavské zoo otevřena nová expozice s názvem Australská farma, která je prvním z nových expozičních celků projektu Zoo pěti kontinentů. Tento největší stavební projekt v dějinách jihlavské zoo byl zahájen v listopadu 2011 a v průběhu čtyř let vyroste v areálu jihlavské zoo řada unikátních expozic, které představí nejen typické zástupce zvířat daného kontinentu, ale i jejich přírodu a život původních obyvatel.

Expozice Australské farmy zabírá cca 70x70 metrů spodní části sadu spojujícího hlavní vstupní areál s expoziční částí zoo. Celek architektonicky ztvárňuje australský venkov a jeho součástí jsou tři objekty – centrální australskou farmu doplňují v horní části výběh a ubikace pro emu a expozice a voliéra pro ledňáky. Venku nechybí větrné čerpadlo a v okolí jsou k vidění nejrůznější zemědělské stroje, které sloužily farmářům na přelomu 19. a 20. století a mnoho dalšího nářadí.

Expozici farmy obývají australská zvířata: několik druhů barevných australských papoušků - andulka vlnkovaná, korela chocholatá, rozela pestrá a lori mnohobarvý. Součástí vnitřních expozic jsou noctunaria, kde jsou k vidění druhy s noční aktivitou: klokánek králíkovitý, myš bobří, kuskus pozemní a vakoveverka létavá. Nechybí ani zástupci hmyzu (strašilky) a plazů (krajta hnědohlavá). Nesmíme zapomenout na typické obyvatele Austrálie - klokany rudé. Ve venkovním výběhu u farmy běhají labutě černé a ovce valašské s letošními jehňátky.

V horní části expozice jsou k vidění ledňáci obrovští, australský pštros emu hnědý a jeden z nejvzácnějších druhů - kunovec tečkovaný, jež patří mezi největší masožravé vačnatce. Drobný savec, kterému na hnědé srsti tvoří kresbu drobné bílé skvrny. Jeho výskyt je v přírodě prokázán pouze na Tasmánii, v evropských zoologických zahradách je k vidění pouze v německé Zoo Leipzig, druhá zoo bude jihlavská.

Foto: archiv ZOO Jihlava

obrázek

Více informací:http://www.zoojihlava.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.