Zpátky do pohádky

Vloženo: 17.03.2012 00:00:00

Na dva měsíce se v působivých prostorách hradu Roštejn na trase prostřednictvím 60 kostýmů, rekvizit a kulis zabydlí 15 známých českých pohádek z tvorby Československé a následně České televize na výstavě s názvem Zpátky do pohádky.

Při výběru pohádek byl brán zřetel především na jejich oblíbenost u diváků, jako je tomu například u pohádek Anděl Páně, Lotrando a Zubejda, Sedmero krkavců či Zlatovláska. K popularitě českých pohádek přispívá velkou měrou také doprovodná hudba a oblíbené filmové písničky. Poutavé melodie zazněly například v pohádkách Ať přiletí čáp, královno!, Plaváček, O princezně, která ráčkovala nebo Královna Koloběžka I., které si budou moci návštěvníci na výstavě v rámci projekce sami zanotovat. Nejstarší pohádkové kostýmy pochází ze 70. let 20. století z pohádky Zlatovláska, nejnovější jsou pouhé 4 roky staré - z pohádky Kouzla králů. Co se extravagance kostýmních návrhů týče, nejvýraznější šaty, klobouky a turbany pochází z pohádek Plaváček, ve které hrála řada v 80. letech populárních zpěváků a zpěvaček, a Ať přiletí čáp, královno!

Rukopis výtvarníka Stanislava Holého, známého díky Studiu kamarád a postavičkám Jů a Hele, nezapřou kostýmy z pohádky O chytrém Honzovi. K vidění jsou také nebeské kostýmy Pána Boha, Panny Marie a andělů z pohádky Anděl Páně.

Výstava Zpátky do pohádky bude otevřena od 1. května do 30. června 2012 vždy od úterý do neděle mezi 9 a 17 hodinou. Vhodné pro organizované dětské skupiny. Pro ně bude připravený lektorský program a další doprovodné akce. Podrobnosti budou vždy uvedeny na webových stránkách www.rostejn.wz.cz, http://muzeum.ji.cz nebo na tel. 567 243 738.


Více informací:http://www.rostejn.wz.czZpět

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.