Na kole Bohdalovskem – krajinou rybníků, luk a hájů


Na kolo nasedneme v městečku Radostín nad Oslavou. Vyjíždíme po silnici, po které vede Mlynářská stezka, okolo renovovaného mlýna přes Kněževes do Krásněvsi. Kousek za kapličkou z této trasy odbočíme vpravo do údolí Oslavy. V lese ještě před Ústeckým rybníkem se napojíme na žlutou značku a po lesní cestě přes chatovou osadu u dalšího rybníka vyjedeme mezi pole a vystoupáme do Netína. Obci vévodí již z dálky viditelný poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie.
Náš výlet dále pokračuje po vedlejší silnici směrem na Měřín po trase 103 do Blízkova. V Blízkově u rozcestníku odbočíme vpravo se žlutou značkou. Za obcí žlutá uhýbá, ale my se budeme držet stále rovně až do Černé. Z Černé stoupáme do Kyjova a poté směřujeme do Chroustova a Bohdalova. Z Bohdalova pojedeme dál po silnici do Újezda a Nového Veselí.
Městys Nové Veselí je nejvýznamnější zastávkou celého výletu. Na východní straně náměstí se vyjímá majestátní kostel sv. Václava s cínovou křtitelnicí a sochami sv. Jana Nepomuckého, sv. Floriána a Panny Marie. Před kostelem je také sedmimetrový žulový kříž z jednoho kusu kamene.
Z Nového Veselí vyrazíme po silnici přes Březí nad Oslavou do obce Kotlasy. Z Kotlas dojdeme po červené značce zpátky do Radostína. Zde si červenou pohlídáme, povede nás do kopce v Černém lese a pak dále okolo Kotlaského rybníku na Šibeniční vrch a zpátky do výchozího bodu. Na vrchu zvaném Šibeník, kolem kterého se budeme vracet, jsou umístěny tři kamenné kříže a jsou odsud nádherné výhledy na celý Radostín.

Výchozí místo: Radostín nad Oslavou
Cílové místo: Radostín nad Oslavou
Typ kola: horské, trekové
Povrch: lesní cesty, polní cesty, asfalt

Turistické cíle:
poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře Žďár nad Sázavou, zámek Žďár nad Sázavou, Muzeum knihy Žďár nad Sázavou, Regionální muzeum města Žďáru nad Sázavou, Městské muzeum Polná, Regionální židovské muzeum Polná, chrám Nanebevzetí Panny Marie Polná
Vzdálenosti:
Radostín nad Oslavou (0 km) - Kněževes (1,6 km) - Krásněves (3,1 km) - Netín (7,6 km) - Blízkov (11,1 km) - Černá (15,5 km) - Kyjov (18,8 km) - Chroustov (22 km) - Bohdalov (25,4 km) - Újezd (30,7 km) - Nové Veselí (33,6 km) - Březí nad Oslavou (36,4 km) - Kotlasy (37,8 km) - Radostín nad Oslavou (41,4 km)Informační turistické centrum Žďár nad Sázavou
CK Santini tour
Náměstí Republiky 24
591 01 Žďár nad Sázavou
tel.: +420 566 625 808
e-mail: ticzdarns@seznam.cz
www.zdarns.cz


Informační centrum Polná
Husovo náměstí 39
588 13 Polná
tel.: +420 567 559 211
e-mail: infocentrum@mu-polna.cz
www.infocentrumpolna.cz


 

Fotogalerie

 
 

Komentáře

Navštivte v okolí

Na kole Bohdalovskem – krajinou rybníků, luk a hájů

(Radostín nad Oslavou) Na kolo nasedneme v městečku Radostín nad Oslavou. Vyjíždíme po silnici, po které vede Mlynářská stezka, okolo renovovaného mlýna přes Kněževes do Krásněvsi.

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.