Akce

Historické slavnosti ve Velkém Meziříčí připomenou dobu první republiky

Termín: 1. září - 2. září  2018

Místo konání: Areál velkomeziřičského zámku

Dobová móda, swingové melodie, pohádka pro děti ale i ukázka armádní výstroje a výzbroje. To je jenom malá ochutnávka z programu, na který se mohou těšit návštěvníci velkomeziříčského zámku první zářijový víkend. V zámeckém areálu se 1. a 2. září budou konat Historické slavnosti, které přiblíží dobu první republiky.

Program na zámku zahájí ve 13.00 příjezd prezidenta T. G. Masaryka. „Pokračovat budou Melody Gentleman, kteří mají v repertoáru československé swingové evergreeny z 30. a 40. let minulého století a ženy určitě potěší módní přehlídka večerní nebo volnočasové módy,“ prozradila Jana Caklová z Vysočina Tourism, která se na akci organizačně spolupodílí a zajišťuje rozšíření programu v rámci přeshraničního projektu Památky žijí.

K módě rozhodně patří i tanec, a tak Spolek elegantních dam představí oblíbený meziválečný tanec charleston. Mužské publikum pro změnu ocení ukázky výzbroje a výstroje prvorepublikové armády a děti si užijí pohádku O Palečkovi v podání divadla Paravánek nebo Princeznu se zlatou hvězdou z repertoáru divadla Emillion. Na nádvoří zámku čas zpříjemní stylová kavárna, dobový fotoateliér, otevřená bude půjčovna historických kol nebo střelnice. Zájemci o historii budou moci samozřejmě navštívit i zámecké interiéry.

Historické slavnosti ve Velkém Meziříčí pořádají Muzeum Velké Meziříčí a Vysočina Tourism spolu s dalšími partnery za podpory projektu Památky žijí ATCZ31, který je součástí Programu přeshraniční spolupráce Interreg V-A Rakousko – Česká republika 2014-2020.

 

Muzeum Velké Meziříčí
GPS: 49°21'28.229"N, 16°0'44.807"E
Město/obec: Velké Mezíříčí
Vstupné:

 

 

 

 

Více informací: http://www.muzeumvm.cz/2-uncategorised/310-na-prvorepublikove-slavnosti-prijede-i-prezident-masaryk