Akce

Letní žurnalistická škola v Havlíčkově Brodě zpestří prázdninový program

Termín: 19. – 25. srpna  2018

Místo konání: Havlíčkův Brod, přednáškový sál AZ centrum

Na Vysočině se každoročně koná řada kulturněvzdělávacích akcí pro obyvatele i návštěvníky regionu, jednou z nich je také Letní žurnalistická škola Karla Havlíčka Borovského, která se uskuteční od neděle 19. srpna v Havlíčkově Brodě už po čtrnácté a zúčastní se jí mladí lidé ze zemí střední Evropy. Letošní ročník nabídne zájemců sérii debat a přednášek nejen o osmičkových událostech, budoucnosti demokracie a Evropské unie, ale také současných médiích a novinářství.
„Připravili jsme dvě debaty s českými a rakouskými historiky o roce 1918 a 1938, souvislostech a důsledcích pro současnost, budeme hovořit o tom, jaká rizika ohrožují demokracii v 21. století s prezidentským kandidátem Pavlem Fischerem, novinářem Denníku N Tomášem Gálisem a ředitelem Polském institutu Maciejem Ruczajem, společně s Markem Příhodou a Alexandrem Morozovem představíme Centrum Borise Němcova, které vzniklo letos na Karlově univerzitě. Do Brodu přijede také Martin Veselovský s kolegy, aby přiblížili práci redakce DVTV, kde pracovalo několik našich absolventů. Program letní školy odstartuje v pondělí 20. srpna odpoledne spisovatel Michal Viewegh a v pátek 24. srpna uzavře Jindřich Šídlo ze Seznamu TV,“ vyjmenovává některé hosty a témata veřejných debat Milan Pilař z týmu letní školy.
Po celý týden budou mladí lidé z různých zemí vytvářet mediální výstupy, s nimiž se budou moct setkat čtenáři, diváci a posluchači nejen regionálních médií na Vysočině. Akci každoročně podporuje vedle řady českých a slovenských médií také Kraj Vysočina a město Havlíčkův Brod.

www.letnizurnalistickaskola.cz

Letní žurnalistická škola KHB
GPS: 49.6073858N, 15.5787114E
Město/obec: Havlíčkův Brod
Vstupné:

Zdarma 

 

Více informací: http://www.letnizurnalistickaskola.cz