Akce

Muzejní noc. Slavnosti 100 let republiky

Termín: 1. června 2018 17.00–22.30

Místo konání: Muzeum Vysočiny a Havlíčkovo náměstí v Havlíčkově Brodě

Galerie, Krajská knihovna a Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod si připravily pro tento rok výjimečný program na muzejní noc a den dětí k oslavě 100. výročí založení Československé republiky. 

Program začne v 17.00 v prostorách muzea, kde budou pro návštěvníky připraveny dílny, kvízy a fotokoutek. Připraveno je skládání z papíru (origami jeřáb), fotokoutek s kulisami studia Kamarád a oblíbené historické kvízy – hádání předmětů, fotografií, československých prezidentů a mincí. Na dvorku muzea bude připraveno opékání buřtů. Hlavní program se bude letos odehrávat na náměstí v prvorepublikovém stylu, na který  naladí skvělý polenský Bigband od 18. 00. V muzeu a na náměstí se budete moci setkat s prapodivně oděnými postavami, které budou znázorňovat významné postavy Havlíčkova Brodu z doby 1. poloviny 20. století. Odpovědi se svými tipy, o jaké postavy se jedná, bude možné odevzdávat v muzeu do půl osmé, kdy budou tyto postavy představeny na pódiu a na nejúspěšnější hadače čeká malá odměna.

Na závěr slavnostního večera je připraveno od půl desáté promítání filmů z doby první republiky, na některých z nich se podílel Otakar Štáfl, jemuž je věnována výstava v havlíčkobrodském muzeu.

 

Muezum Vysočiny Havlíčkův Brod
GPS: 49.6073036N, 15.5797067E
Město/obec: Havlíčkův Brod
Vstupné:

 

 

 

Více informací: http://www.muzeumhb.cz/