Akce

Proletí 100letí - Piknik v parku

Termín: 15. května 2018 

Místo konání: park v areálu staré nemonice vedle autobusového nádraží v Jihlavě

 

První z akcí 1918-2018. Proletí100letí. Stoletá republika? Nepůjde to bez publika!

V úterý 15. 5. v 5 hodin odpoledne odstartují na Vysočině velké oslavy 100. výročí vzniku republiky velkým piknikem v Jihlavě. Nebude chybět skvělá muzika, dobré jídlo a pití i program pro malé návštěvníky. Na místě budou otevřené ohně a k zapůjčení vidlice na opékání. Prvních 100 příchozích se navíc může těšit na špekáček zdarma, ostatní si ho budou moci zakoupit na místě nebo přinést vlastní. Vezměte rodinu i známé a přijďte si užít fajn akci pod širým nebem, začínáme přesně v 17.00 hodin v areálu staré jihlavské nemocnice vedle autobusového nádraží.

Oslavy letošních 100 let od založení první republiky si bude mít možnost užít celá Vysočina. Kraj spolu se všemi okresními městy připravuje originální program, který budou moci prožít návštěvníci pěti vybraných tradičních akcí. Maraton oslav odstartuje 15. května 2018 v Jihlavě netradičně soudobým piknikem v parku. Veselí a oslavy 100letí budou pokračovat v Pelhřimově, Žďáru nad Sázavou, Třebíči, Havlíčkově Brodě a vyvrcholí v sobotu 15. září 2018 celodenním velkolepým retroprogramem na Masarykově náměstí v Jihlavě.

 Putování po Vysočině začneme v Pelhřimově, kde budeme 100 let slavit na oblíbeném Festivalu rekordů a kuriozit v pátek 8. června. Vytvoříme největší českou vlajku a stejně jako na dalších „stoletých“ místech po celé Vysočině bude k vidění jedinečná akrobatická show s pyrotechnickými efekty. Ta se v sobotu přesune do Žďáru nad Sázavou na tradiční červnovou akci – Den Žďáru a společná pouť bude pokračovat v polovině srpna v Třebíči na Slavnostech tří kápí – historické oslavě zápisu třebíčských památek na seznam UNESCO. Týden před vyvrcholením slavností v krajském městě se pomyslné pozvání i akrobati přesunou do Havlíčkova Brodu na slavnostní zahájení Dnů evropského dědictví a 15. září se jihlavské Masarykovo náměstí promění ve velké jeviště, na kterém se odehraje uplynulých sto let. Bude to divadlo se vším všudy, se světelnými i zvukovými efekty, nebude chyvět narozeninový dort, obří státní vlajka a překvapení nakonec.

Veškeré narozeninové oslavy 100 let České republiky na Vysočině se doslova „obtisknou“ do jednoho symbolu – společného krajského stromu. Stromu s hlubokými historickými kořeny, stromu nesoucího v koruně odkaz a paměť, stromu, který je silný, zdravý a košatý tak moc, jako lidé, které reprezentuje a jejichž je symbolem. Buďte u toho, až se ve vašem městě bude psát začátek historie nového století České republiky, protože platí: Stoletá republika? Nepůjde to bez publika!

 

                           

 

 

Kraj Vysočina
GPS: 49.4004094N, 15.5838556E
Město/obec: Jihlava
Vstupné:

 

 

 

Více informací: http://www.kr-vysocina.cz