Akce

Výstava Masarykův odkaz a Alice G. Masaryková ve Světlé nad Sázavou

od 4. září do 15. října 2018 v Galerii Na Půdě, Světlá nad Sázavou

Další výstavu, kterou připravila KyTICe – Kulturní zařízení města Světlá nad Sázavou, budou tvořit panely s putovní výstavou, které zapůjčí Masarykovo demokratické hnutí. Doplní je originály soukromého sběratele Václava Merunky, jednoho z největších sběratelů v České republice a vynikajícího znalce prezidentů Masaryka i Beneše. Ze svých obsáhlých sbírek nám poskytne celou řadu jedinečných dokumentů, obrazů, fotografií a bust.

Masaryk byl obklopen množstvím významných osobností a spolupracovníků, takže na výstavě budou k vidění i originální dokumenty a osobní věci Edvarda Beneše či Alice Masarykové. Prezidentova dcera vystupovala jako první dáma místo jeho manželky, ale je opomíjena její humanitární činnost. Výstava ji připomene jako zakladatelku Československého červeného kříže, návštěvníci uvidí také část její sbírky výšivek. Výstavu doplní pracovní koutek Alice G. Masarykové s dobovým dámským psacím stolkem a židlí z přelomu století. Prohlédnout si budete moci i oděv dobrovolné sestry Československého červeného kříže z 1. poloviny 20. století.

V Galerii Na Půdě kromě cenných informací budete moci zhlédnout spoustu unikátních exponátů, které vám přiblíží soukromý život prezidentů i jejich blízkých a přátel.  

Foto: Město Světlá nad Sázavou
GPS: 49°40'4.829"N, 15°24'14.162"E
Město/obec: Světlá nad Sázavou
Vstupné:

 

 

 

Více informací: http://www.kyticesvetla.cz