Akce

Cesty barokem aneb baroko všemi smysly

Termín: 1. 7. 2017, začátek v 10:00

Místo konání: Zámek Světlá nad Sázavou

Prostřednictvím ateliérů v zámeckém areálu se návštěvníci seznámí s životem v období baroka. Celkem bude připraveno 8 ateliérů.

1. ateliér - Zámecká etiketa. Návštěvníci se seznámí s etiketou v době baroka. Dámy se neučí správně používat vějíř, pánové hůlku a poté se společně mohou oddávat baroknímu tanci.

2. ateliér - U mistra Santiniho. Pod dohledem barokního génia J. B. Santinioho se neučíte rozeznávat barokní architekturu.

3. ateliér - U mistra hudby. Návštěvníci budou poznávat hudební nástroje, skladatele nebo kapely.

4. ateliér - Lidový karneval/ šlechtický ples. Pro baroko byly typické plesy a bály v podobě karnevalu. Vyrobte si vlastní škrabošku nebo jiný doplněk a vyražte se bavit.

5. ateliér - Divadlo. V baroku vznikají první loutková divadla. Vyrobte si vlastní loutku, nazkoušejte krátkou scénku a zahrajte si divadlo.

6. ateliér - Lidové baroko. Jak se žilo na venkově? Ležení na slamníku, praní v neckách nebo klečení na hrachu si můžete vyzkoušet na tomto stanovišti.

7. aletliér - Škola šermu. K Baroku patří šerm, uvidíme ukázky a odvážnější mohou zkusit šermování sami.

8. ateliér - Kronikář. Vyrobte si královskou pečeť a odneste si originální certifikát.

Tato akce je realizovaná díky finanční podpoře z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci projektu přeshraniční spolupráce Interreg V-A Rakousko-Česká republika pro programové období 2014-2020 „Památky žijí“.

 

 

 

 

GPS: 49.6673731N, 15.4075306E
Město/obec: Světlá nad Sázavou
Více informací: http://www.zameksvetla.cz/