Where to stay:

Hotel Gaudeamus

Milovy 28 Sněžné, District: Nové Město na Moravě

telephone: +420722410802, email: info@gaudeamushotelsnezne.cz,www: http://gaudeamushotel.cz
Hotel mezi obcemi Milovy a Sněžné, nedaleko Nového Města na Moravě

Parking, Toilet in bedrooms, Shower, Colour television in bedrooms, Bar, Internet Services , Bathroom / Bath

Room capacity: 34,
Price from: 1000

 

Na Špici

Oudoleň 104 Oudoleň , District: Chotěboř

telephone: 737 999 310, 739 274 167, email: info@penzion-oudolen.cz,www: http://iwww.penzion-oudolen.cz
Rekreační objekt se nachází v klidné a malebné obci, která má přibližně 500 obyvatel. Nadmořská výška je 580 m. n. m. Jmenuje se Oudoleň a leží na hranici Železných hor a Žďárských vrchů nedaleko Havlíčkovy Borové (rodná obec Karla Havlíčka Borovského). Je na území chráněné krajinné oblasti. V obci je obchod a restaurace ve vzdálenosti 200 metrů od chalupy. V létě je k dispozici letní koupaliště, které je vzdáleno 100 metrů a další ve vzdálenosti 500 metrů. V letních měsících je vždy čisté a s kvalitní vodou. Ve vzdálenosti 50 metrů od chalupy je tenisový kurt a hřiště na veškeré míčové hry. Po dohodě lze využít posilovnu, kulečník, šipky a pingpongový stůl. V blízkosti chalupy jsou rozsáhlé lesy s turistickými a cyklistickými stezkami (500 m). V podzimních měsících vhodné pro milovníky hub. V zimních měsících jsou tyto stezky vhodné k lyžování. Jsou zde vyježděné stopy! V zimních měsících lze také využít stadión s přírodním ledem s neomezeným přístupem. Ve vzdálenosti 10 km jsou 3 lyžařské vleky + 1 dětský vlek, zimní stadión a krytý plavecký bazén. Ve vzdálenosti 20 km je lyžařské centrum Vysoká. V blízké okolí je spousta dalších sjezdovek a míst k lyžování (Nové Město na Moravě cca 20 km). Výlety:Havlíčkův Brod (dům Karla Havlíčka Borovského), Havlíčkova Borová (rodný dům Karla Havlíčka Borovského), Hlinsko Betlém -historická čtvrť roubených domků, Veselý kopec- Skanzen Vysočina, Svobodné Hamry (golfové hřiště, Žďár nad Sázavou (Zelená hora památka UNESCO), Nové Město na Moravě (Zlatá lyže), vodní nádrže Seč u Chrudimi a Velké Dářko s možností veškerých vodních sportů... V podzimních měsících si přijdou na své houbaři, v zimních měsících lyžařské stezky pro běžkaře a stadion s přírodním ledem. Popis stravování: Restaurace ve vzdálenosti 200 metrů od chalupy, nákup 200m. Další ve vzdálenosti 3 km. Vlastní vybavená kuchyň - plynovým sporákem, rychlovarnou konvicí, mikrovlnou troubou, toustovačem, topinkovačem, překapávačem, chladničkou, kachlovými kamny na tuhá paliva, jídelním stolem pro 6 osob, kuchyňskou linkou.  Je možno zajistit stravování s dovozem přímo do domu (snídaně, obědy). Ubytování ve stylově zařízených částech chalupy - apartmánech s kapacitou 24 lůžek a možností stravování formou polopenze. Každá část chalupy má svůj vlastní vchod, vlastní bazén, venkovní posezení, zahradu atd. Penzion je vhodný jak pro malé skupiny (od 2 osob), tak pro početnější skupiny (až 24 osob), další možnost lůžek na dotaz (10 osob) – sousední objekt. Služby poskytují výhradně pro ubytované hosty s důrazem na osobní přístup k návštěvníkům se zárukou klidného a nerušeného odpočinku či trávení dovolené. Celý objekt penzionu či chalupy je nekuřácký, s výjimkou vyhrazených venkovních prostor. Do objektu smějí domácí mazlíčci.

Parking, Supervised car park, Toilet in bedrooms, Shower, Rent a bike, Dogs accepted, Colour television in bedrooms, Restaurant, Internet Services , Sauna, Outside svimming pool, No barrier, Bathroom / Bath, Telephone in bedroom, Ironing Service, 24 hour return laundry service, Non smoking rooms available, Massage

Room capacity: 18+2přistýlky,
Price from: 280

 

Chalupa Stržanov

Stržanov Žďár nad Sázavou, District: Žďár nad Sázavou

telephone: 736510471, email: chalupa-strzanov@seznam.cz,www: http://www.chalupa-strzanov.cz
Původně selské stavení, možnost parkování v areálu, uzavřená zahrada 800m2. Velké zastřešené zápraží pro pobyt venku i při nepříznivém počasí. Lokalita navazuje na rozsáhlou rekreční oblast u Žďáru n.S., malebná příroda Vysočiny, lesy, louky, rybníky. Ideální pro rybolov - v dosahu nádrže Strž, Pilská nádrž, Velké Dářko. V blízkosti volnočasový areál Pilák. Vybavení TV, DVD, SAT, WIFI, vnitřní krb s krbovou vložkou, herna se stolním tenisem, stolním fotbalem, ruské kuželky, crocket, šipky, dráha pro minigolf, hřiště pro síťové hry, košíková. Venkovní terasa s krbem, zahradní sprcha a nábytek, dětská houpačka. Dětská postýlka a jídelní stolička. Možnost úschovy kol. Nákup 50 m, restaurace 1 km. Zastřešená pergola s krbem a kuchyní. V chalupě, kde se zrodila taška síťovka, naleznete řadu ukázek horáckého síťování.

Parking, Shower, Dogs accepted, Colour television in bedrooms, Radio in bedrooms, Internet Services , Bathroom / Bath, Non smoking rooms available, Lodging excluding meals

Room capacity: 7 osob,
Price from: od 10.000 Kč za objekt a týden

 

chata Velké Dářko

 Karlov 53, District: Žďár nad Sázavou

email: chata.darko@seznam.cz,www: http://chatadarko.wixsite.com/chata
Ubytování s 12 lůžky a 4 přistýlkami na Vysočině. Chata stojí na kraji obce Karlov na polosamotě u lesa v krásném prostředí Českomoravské vrchoviny na Vysočině. Kolem chaty se rozprostírá velký travnatý pozemek, jehož kraj z jedné strany lemuje lesní potůček, za kterým se pasou ovečky. Chata je tak vhodná především pro rodiny s malými dětmi.

Parking, Shower, Colour television in bedrooms, Bathroom / Bath, Lodging excluding meals

Room capacity: 16,
Price from: 6500

 
 

Navigace


Search

 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
Vysočina info  What to see  Trip Suggestions  Where to stay  What to do   
Basic information
Importatnt Figures
Vysočina Extremes
Vysočina Facts
Edition
Information centre
Heritage of the Past
Natural Sights
Worth Seeing
Towns
Museums and Galleries
Observation Towers
Historical cities
Lookout Towers
Gastronomy
Children's Attractions
Trip Suggestions
Summer activities
Winter activities

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.