Údolí řeky Loučky

Během tohoto výletu, určeného pro zdatné turisty, se podíváme ke zřícenině starodávného hradu Mitrov a hlubokým údolím řeky Loučky místy i kolem skalisek do Trenckovy rokle.

Výchozím bodem je vesnička Habří. Z rozcestí Habří – lávka odbočíme vpravo směr „Mitrov – zřícenina “ 1 km.
Po prohlídce zříceniny hradu Mitrov se vracíme stejnou cestou zpět a od rozcestí Habří – lávka pokračujeme stále podél pravého břehu Loučky po červené značce k rozcestí Sečan.
Od rozcestí Sečan pokračujeme po pravém břehu až k chatové osadě, kde je dřevěný můstek, po kterém lze přejít na druhou stranu. Za loukou s chatkami následuje dobrodružný úsek, kdy přecházíme skály nad řekou po velmi úzkých strmých cestičkách.
V těsné blízkosti řeky narazíme po 2,5 km na skálu s rozcestím Trenckova rokle (372 metrů). Pokračujeme stále po červené směr k Šafránkovu Mlýnu, kde je větší rekreační zařízení s mlýnem. Zde od parkoviště vede klikatá silnička ostře do kopce, na kterou odbočíme vlevo a tím opustíme červenou značku a vydáváme se směrem Drahonín.
Z Drahonína odbočíme zároveň se silnicí vpravo směr Olší. Zhruba po 1,5 km za mostem odbočíme vlevo a stoupáme další 1,5 km po silnici. U hájenky a zastávky autobusu přijdeme ke křižovatce, kde odbočíme vlevo a po 3 km přijdeme do obce Střítěž. Zde odbočíme vlevo na modrou značku a vydáme se zpět směr Habří - lávka.

Výchozí místo: Habří
Cílové místo: Habří

Turistické cíle
Zřícenina hradu Mitrov, Městské muzeum v Bystřici nad Pernštejnem, Westernové městečko Šiklův mlýn, Strašidelný zámek Draxmoor v Dolní Rožínce

Vzdálenosti
Habří, lávka (0 km) – Mitrov (1,4 km) – Habří,lávka (2,8 km) – Sečan (5,6 km) – Trenckova rokle (8,2 km) – Šafránkův mlýn (10,6 km) - Drahonín (13,2 km) – Střítež (17,8 km) – Habří, lávka (21,4 km)Turistické informační centrum Bystřice nad Pernštejnem
Masarykovo náměstí 1
593 01 Bystřice nad Pernštejnem
tel.: +420 566 590 388, +420 566 590 387
e-mail: info@bystricenp.cz
www.info.bystricenp.cz


 

Fotogalerie

 
 

Komentáře

Navštivte v okolí

Údolí řeky Loučky

(Strážek) Během tohoto výletu, určeného pro zdatné turisty, se podíváme ke zřícenině starodávného hradu Mitrov a hlubokým údolím řeky Loučky místy i kolem skalisek do Trenckovy rokle.

Zřícenina hradu Mitrov

(Strážek) Hrad na kopci nad říčkou Bobrůvkou, asi 2 km východně od obce Strážek, založil počátkem 14. století některý z potomků Demetera z Bukového z

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.