Velké Dářko a jeho pozoruhodné okolí

Rybník Velké Dářko a jeho okolí má dvě odlišné tváře. Jednou jsou mokřadní lesy a rozsáhlá rašeliniště a druhou je vyhledávané centrum letní rekreace s kempy a plážemi.

Východištěm je Vojnův Městec, odkud se vydáme po malé silničce směr Radostín 3 km.
Z Radostína pokračujeme od rozcestníku po naučné stezce Velké Dářko ve směru Padrtiny a Velké Dářko – loděnice. Naučná stezka měří 10 km a vede kolem celého rybníku.
Od rozcestí Padrtiny půjdeme po pevných lesních cestách až k rozcestí Velké Dářko – loděnice. Husté a opuštěné lesy náhle vystřídají mola, pláže, kempy a stánky s občerstvením, a my se tak seznámíme s druhou tváří Velkého Dářka, a to jako vyhledávaného rekreačního centra.
Pak budeme pokračovat dál a naučná stezka nás povede podél druhého břehu zpět k Radostínu. Prvních 500 m budeme míjet chataře a malé pláže, až se na chvíli vzdálíme od rybníku k vesničce Karlov, ale pak se opět vrátíme až k jeho břehům.
V závěru nás stezka zavede až na okraj louky u Radostína. Zde je třeba si dát pozor na značení, které nevede rovně po polní cestě zpět do obce, ale odbočuje vpravo na malou pěšinu, po níž se za chvíli dostaneme do unikátního prostředí Radostínského rašeliniště. Za ním pak odbočíme vpravo na neznačenou zpevněnou cestu, která se napojuje na silnici č. 37. Po ní budeme muset jít 1,5 km až k ukazateli „partyzánská obec Nová Huť“, kde poprvé při tomto výletu začneme stoupat, a to až k rozcestí Nová Huť.
Od osady už budeme převážně klesat a po 3 km přijdeme zpět do Vojnova Městce.

Výchozí místo: Vojnův Městec
Cílové místo: Vojnův Městec

Turistické cíle
Žďár nad Sázavou – zámek a Muzeum knihy, poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, Dolní hřbitov, barokní most, regionální muzeum, Šlakhamr a socha mamuta v Hamrech nad Sázavou

Vzdálenosti
Vojnův Městec (0 km) – Radostín (3 km) – Velké Dářko, loděnice (7,6 km) – (NS Velké Dářko okruh 5,5 km) - Nová Huť (18 km) – Vojnův Městec (21,8 km)Informační turistické centrum Žďár nad Sázavou
CK Santini tour
Náměstí Republiky 24
591 01 Žďár nad Sázavou
tel.: +420 566 625 808
e-mail: ticzdarns@seznam.cz
www.zdarns.cz


 

Fotogalerie

 
 

Komentáře

Navštivte v okolí

Velké Dářko a jeho pozoruhodné okolí

(Vojnův Městec) Rybník Velké Dářko a jeho okolí má dvě odlišné tváře. Jednou jsou mokřadní lesy a rozsáhlá rašeliniště a druhou je vyhledávané centrum letní rekreace s kempy a plážemi.

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.