Záchranná Stanice Pavlov

Stanice Pavlov, o.p.s. je organizace zabývající se péčí o poraněné živočichy a opuštěná mláďata z naší volné přírody. Funguje od roku 1989 a je součástí Národní sítě záchranných stanic koordinované Českým svazem ochránců přírody.

Svojí činností pokrývá celé území Kraje Vysočina. Posláním záchranné Stanice je navrácení vyléčených živočichů zpět do jejich přirozeného prostředí. Některým zvířatům jejich zdravotní stav nebo životní situace neumožňuje zpětný návrat do přírody a tak ve Stanici zůstávají. Napomáhají další důležité činnosti Stanice – environmentálnímu vzdělávání, výchově a osvětě v oblasti ochrany přírody a krajiny. Ročně do Stanice přijíždí na výukové programy přes
2 000 žáků.

Stanice se nachází na okraji obce Pavlov nedaleko Ledče nad Sázavou uprostřed krásné přírody.
Návštěvník zde může jen tak pobýt a příjemně strávit volný čas nebo se během prohlídky areálu dozvědět více o problematice záchrany zvířat, o jejich ohrožení v naší krajině nebo o záchranných programech určených našim ohroženým druhům.

V expoziční části Stanice je možné se seznámit s většinou u nás žijících druhů dravců a sov, některými zástupci pěvců a vodních ptáků. Ze savců je ve Stanici například norek evropský, vydra říční, liška obecná nebo kuna skalní. Otevřeno je v období května až září každý den od 8.00 do 16.00 hodin, během této doby jsou také pořádány komentované prohlídky. Návštěvy mimo období sezóny jsou možné, ale vždy po předchozí  domluvě.  Během celé sezóny Stanici Pavlov, o.p.s. navštíví přes 4 000 návštěvníků.

Ve Stanici je také možné se ubytovat v prostorách nově zrekonstruovaného ekocenta, které je bezbariérové. Krásné jsou procházky kolem místních lesních studánek. Bližší informace najdete na stránkách Stanice (www.stanicepavlov.eu).

Hlavním podporovatelem Stanice Pavlov, o.p.s. je Kraj Vysočina  .

 

Přijďte do Stanice podpořit její svěřence a podívat se například na sovu pálenou Žofku, vydřáka Bártíka, orla Addyho, lišáka Lukáše či další zvířecí obyvatele Stanice. Více informací

Záchranná Stanice Pavlov
Pavlov 54, 584 01 Pavlov
734 309 798
stanicepavlov@seznam.cz


Otevřeno: květen - září: děnně 8-16 hodin
Autem: GPS : 49.7004981N, 15.3378461E
Vlakem a pěšky: Ze Světlé či z Ledče nad Sázavou vlakem do stanice Vilémovice, z vlakové stanice cca 3 km pěšky přes obec Vilémovice.
Autobusy jezdí několikrát denně ze Světlé nad Sázavou či z Ledče nad Sázavou přímo do Pavlova.

 

 

 

Fotogalerie

 
 
 

Mapa

Komentáře

Navštivte v okolí

Židovský hřbitov Pavlov

Jeden z nejmenších židovských hřbitovů v České republice se nachází asi 800 m v porostu stromů za obcí Pavlov. Jeho založení se odhaduj

Záchranná Stanice Pavlov

Stanice Pavlov, o.p.s. je organizace zabývající se péčí o poraněné živočichy a opuštěn&a

 
 
Vysočina Tourism, příspěvková organizace
Na Stoupách 3
P.O.BOX 85
586 01 Jihlava
IČO: 28263693
webmaster@vysocinatourism.cz
www.vysocinatourism.cz
  
O Vysočině  Co vidět  Co dělat  Co se děje  Kde přespat  
Vysočina
Propagační materiály
Lidová kultura
Osobnosti Vysočiny
NEJ Vysočiny
Aktuality
Aktuality archiv
Partneři
Informační centra
Virtuálně
Geohra
Propagační materiály archiv
Turistické noviny
Mobilní turistická aplikace
Materiály cizojazyčné
Film Vysočina
Aplikace Cyklovýlety
Historie
Příroda
Města
Muzea a galerie
Rozhledny
Atraktivity pro děti
Pivovarnictví
Tipy na výlet
V létě
V zimě

        

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.